Profesyonel Ekip

Aklınızı Keşfedin, sağlık ve sosyal alanlarda uzmanlaşmış profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından, içeriğimizin kalitesini, doğruluğunu ve bilimsel doğruluğunu sağlamak için temel hedeflerimize ulaşmak için oluşturulmuştur: Ruh sağlığı ile ilgili damgalamayı ortadan kaldırmak ve iyilik halini iyileştirmeye yardımcı olmak ve okuyucularımızın yaşam kalitesi.

Medic Team

Titiz ve kapsamlı tarama süreçlerimiz aracılığıyla, ekibimizdeki profesyonellerin, makalelerimizdeki bilgilerin kalite standartlarını karşıladığını doğrulamak ve doğrulamak için yeterli eğitime ve güçlü bir çalışma geçmişine sahip olmasını sağlıyoruz. Bu nedenle, profesyonellerden oluşan ekibimiz, hem özel hem de kamu araştırmalarında ve profesyonel alanlarda kapsamlı ve çeşitli psikolojik ve sosyal deneyime sahiptir.

Uzman ekibimiz, kalitesini sağlamak için tüm içeriğimizdeki bilgileri doğrular.

Her makale, bilim tarafından desteklenen güncel bilgiler sağlamak için yayınlanmadan önce profesyonellerden oluşan ekibimiz tarafından değerlendirilir. Okurlarımızın psikoloji, nörobilim ve sosyolojideki en son gelişmelere ve keşiflere uyarlanmış kaliteli bilgiler almalarını sağlamak için tüm içeriğimiz sürekli olarak gözden geçirilir.

Associated professionals

Thumb Author Martina Estevan Del Carpio

Psikolog, editör ve yazar. Martina Estevan Del Carpio, La Plata Ulusal Üniversitesi'nden Psikoloji diploması aldı ve o zamandan beri psikanalitik bir yaklaşım altında teorik bir bakış açısıyla eğitildi. Çocukluğundan beri kısa öyküler ve romanlar yazmakla ilgileniyor ve şu anda kurgu yazarı ve reklam metin yazarı olarak bir yönü keşfediyor.

Thumb Author Úrsula Perona

Psikolog ve popülerleştirici. Klinik psikoloji alanında uzmanlaşmış, onlarca kongre ve sempozyuma katılmış, medya ile işbirliği yapmıştır. Aynı zamanda farklı yüksek lisans dereceleri için staj eğitmenliği yapmakta ve hizmetlerini Psikoklinik kliniği aracılığıyla sunmaktadır.

Thumb Author Sofía Gimbert

Psikolog ve dijital pazarlama uzmanı. UDIMA'dan Psikolojik Müdahale ve Ruh Sağlığında Güncelleme alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve şu anda UNIR'den Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Bu son stüdyodan Nöropazarlamada Üniversite Uzmanı ve dijital pazarlama ile ilgili farklı projelerde işbirliği yaptı.

Thumb Author Isabel Ortega

Hukuk psikolojisi ve davranış bilimleri alanında uzmanlaşmış psikolog. Adli psikoloji, duygusal zeka, nöroeğitim ve nöropsikoloji alanlarında farklı kurs ve programlarla eğitim almıştır. Surrey Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı ve yaz okulu çocuk gözlemcisi olarak işbirliği yaptı.

Thumb Author Matías Rizzuto

Eğitim filozofu. Matías Rizzuto, 2022 yılında Ulusal San Martín Üniversitesi'nden Felsefe derecesini aldı. Yetişkinler için ortaokullarda öğretmen olarak ve mezun olduğu okulda Beşeri Bilimler Fakültesi'nden üniversite öğrencilerine akıl hocası olarak çalıştı. Doğu felsefesinde ve birkaç yıldır dijital içerik yazma ve düzenleme konusunda uzmanlaştı.

Thumb Author Rocio del Pilar Barrios Cadena

Alışılmadık bir yaklaşımla annelik konusunda uzmanlaşmış psikiyatrist. Psikoloji ve psikiyatri alanında 30 yıldan fazla deneyime sahiptir. Duygusal sağlığa yönelik bir terapötik ve eğitim alanı olan TuAlmaEnCalma projesinin kurucusudur. Halen, Toplum Yardımı Konsolosu olarak görev yaptığı New York'ta ikamet etmektedir.

Thumb Author Gorka Jiménez Pajares

Zihinsel ve davranışsal bozuklukların ele alınmasında uzmanlaşmış psikolog. İnsan kaynakları alanında psikolog olarak çalışmış olması onu Mesleki Risk Önleme alanında yüksek lisans yapmaya teşvik etmiştir. Halen özel bir danışmanlık firmasında çalışmaktadır.

Thumb Author Berta Escobosa

Genel sağlık psikoloğu ve ruh sağlığı hemşiresi. Sant Joan de Déu Barselona Hastanesi'nde ve Benito Menni Yardım Kompleksi'nde hemşire olarak çalıştı. Halen Centre de Psicologia Origo'da sağlık psikoloğu olarak çalışmaktadır.

Thumb Author Juan Ignacio Rodríguez

Klinik bakım ve spor psikolojisi konusunda uzmanlaşmış psikolog. Psikoloji alanında hem özel hem de kamu muayenehanesinde 10 yılı aşkın deneyime sahiptir. Bu son yönünü, katıldığı gönüllü programları sayesinde keşfetmiştir.

Thumb Author Daniel Baldó Vela

Hemşire ve üniversite profesörü. Doktorasını Madrid Complutense Üniversitesi'nde Sağlık Bakımı alanında tamamladı ve Alfonso X el Sabio Üniversitesi'nde Hemşirelik bölümünde Toplum Hemşireliği I profesörü olarak çalışıyor. Sağlıklı bir yaşam tarzı yoluyla zindeliği teşvik etmeye odaklanan bir program olan Plan D, Nutrition and Health'in direktörü ve kurucusudur.

Thumb Author Esther Rodriguez

Psikolog, sağlık psikolojisi, psikosomatik terapi ve çift terapisi alanlarında uzmanlaşmıştır. 30'dan fazla araştırma makalesi yayınladı, ulusal ve uluslararası konferanslara katıldı, üniversitede öğretmen ve eğitmen olarak çalıştı ve çeşitli hayır kurumlarıyla gönüllü olarak işbirliği yaptı. Los cries de mi silencio (2016) kitabında "Çocukta cinsel istismarın güncel kavramsallaştırılması" bölümünün yazarıdır. Serbest psikolog ve yayıcı olarak çalışıyor.

Thumb Author Rafa Guerrero

DEHB, davranış sorunları ve öğrenme bozuklukları konusunda uzmanlaşmış klinik psikolog. Madrid Complutense Üniversitesi'nde ve diğer üniversitelerde eğitim ve psikoloji programlarında profesördür. Çeşitli kitapların yazarı, konuşmacı ve araştırmacıdır. Halen çocuklar, gençler, yetişkinler ve aileler için bir psikoterapi ve danışmanlık hizmeti olan Darwin Psikologlarını yönetmektedir.

Thumb Author Maria Fabregat Giribet

Bireysel psikoterapi ve çift terapisinde uzmanlaşmış psikolog. Aynı zamanda kişisel gelişim atölyelerinin yanı sıra farkındalık ve psikoeğitim konuşmalarının da kolaylaştırıcısıdır. 2014 yılından itibaren psikoterapist olarak hizmet vermektedir.

Thumb Author Mario Castaño Casanova

Psikolog ve psikanalitik yönelimli psikoterapist. İlişkisel psikanaliz, aşk bağımlılıkları ve çift sorunları konularında uzmanlaşmıştır. Akademik eğitimi psikoloji ve cinsellik arasında gidip geliyor.

Thumb Author Manuel Antonio Fernández

Öğrenme ve davranış konusunda uzmanlaşmış nöropediatri uzmanı. Endülüs Pediatrik Nöroloji Enstitüsü'nün kurucusu ve yöneticisidir. Sağlık Sektöründe İşletme ve Yönetim Yüksek Programında öğretmen ve CEU Cardenal Herrera'da Nöropediatri ve Nörogelişim alanında yüksek lisans derecesi ve Nörobilim alanında yüksek lisans derecesi direktörü olan Junta de Andalucía için eğitim projelerinin değerlendiricisi olarak çalışmaktadır. 

Thumb Author Tais Pérez

Tais Pérez

Psikolog

PsicoSalud'da yönetici ve psikolog. Yetişkinlerde, çiftlerde, ailede ve çocuk ve ergenlerde klinik psikolojide 12 yıldan fazla deneyim biriktirin. UNED'de ve VIU'da Genel Sağlık Psikolojisi Yüksek Lisans Derecesinde klinik psikoloji profesyonel uygulamaları için bir eğitmendir.

Thumb Author Miguel David Guevara

Klinik Psikolojide Doktora, USAL Olağanüstü Doktora Ödülü. 2012 yılından bu yana Salamanca Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji, Grup Terapisi ve Psikodrama Merkezi'nde psikoterapi süpervizör eğitmeni olarak çalışmakta ve 2007 yılından bu yana söz konusu merkezin koordinatörlüğünü yapmaktadır. 

Thumb Author Airam Vadillo Larios

Ruh sağlığı yönetimi konusunda uzmanlaşmış psikolog. Başlangıçta acil durum bağlamlarını hedefleyen tıbbi ve insani yardım kuruluşlarında çalışarak 10 yıldan fazla deneyim biriktirmiştir. Yerinden edilme, cinsel şiddet, kayıp kişiler ve işkence durumlarında saha deneyimine sahiptir. Yemen, Tacikistan ve Kırgızistan'da MHPSS delegesi olmuştur.

Thumb Author Mª del Carmen González Rivas

Aile terapisinde uzmanlaşmış psikolog. Ailelere yönelik kişisel gelişim atölyeleri ve okullarında, çocuklara yönelik sosyo-eğitimsel destek programlarında eğitmen olarak çalışmaktadır. Bireysel, çift ve aile terapisi seanslarında terapist olarak çalıştı; ayrıca çeşitli STK'lar ile işbirliği içinde. Dergilerde ve dijital medyada yaygınlaştırma projelerine katıldı.

Thumb Author Sonia Esquinas Jurado

28 yıllık deneyime sahip sağlık psikoloğu. Konuşmacı, yazar ve eğitmendir. Çocuklarda uyku ve çocukluk döneminde eğitim ile ilgili kitapların yazarıdır. Ayrıca medya ve özel psikoloji dergileri ile aktif bir işbirlikçidir.

Thumb Author Leonardo Biolatto

Aile hekimliği, cinsel çocuk istismarı, cinsel sağlık ve üreme sağlığı, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi ve sosyal gelişim alanlarında kapsamlı eğitim ve deneyime sahip doktor. Korunmasız toplulukların bakımına yönelik projeler geliştirmiştir, ayrıca öğretmen, tıbbi direktör, pedagojik refakatçi ve araştırma makalelerinin harici eleştirmeni olarak çalışmıştır.

Thumb Author Laura Fuster Sebastián

Bilişsel-davranışçı yaklaşımla terapilerde uzmanlaşmış genel sağlık psikoloğu. 2019 yılından bu yana Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesinde TFM'nin direktörlüğünü yapmaktadır. Yayıcı, üniversite profesörü, eğitim projelerinin gözlemcisi, konuşma terapisti ve klinik psikolog olarak çalışmıştır. Psikoloji alanında 15 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Thumb Author Isabel Diego Rivas

Sağlık ve adli psikolog. Atlantik Avrupa Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde profesördür. 2012 yılından itibaren yetişkin ve çocuklara yönelik psikolojik terapi, adli tıp değerlendirmesi ve bilirkişi raporu yazımı hizmetlerini sunmaktadır. Cantabria Hükümeti'nin Cinsiyete Dayalı Şiddet Mağdurları için Bilgi ve Kapsamlı Bakım Merkezi'nde çalıştı.

Thumb Author María Betancur

13 yıldan fazla mesleki deneyime sahip klinik psikolog. Terapilerini bilişsel-davranışçı modele dayalı olarak geliştirdiği kendi özel muayenehanesi vardır. Devlet programları, psikiyatri klinikleri ve yüksek öğrenim sağlıklı yaşam merkezleri ile işbirliği yaptı. Kolombiya'nın eski savaşçı nüfusuna uyguladığı bir alan olan duygusal krizleri yönetmede uzmanlaştı.

Thumb Author Brigida Higueras Madsen

Anksiyete bozuklukları ve aile ve çift terapisi konusunda uzmanlaşmış psikolog. 2014 yılından beri Fundación Alcorcón Üniversite Hastanesinde klinik psikolog olarak çalışmaktadır. Enova Tıp Merkezi ve VAIVEN Aile Bakım Merkezi'nin öne çıktığı çeşitli psikoloji kabinelerinde çalıştı.

Thumb Author Aida Díaz González

Engellilikle ilgili klinik uygulama ve psikoloji deneyiminde uzmanlaşmış psikolog. Bilişsel-davranışçı terapiler, kabul ve kararlılık terapileri ve çözüm odaklı terapiler üzerine araştırmalar yapmıştır. Pozitif yaşlanma ve fonksiyonel rehabilitasyon program ve aktivitelerinde deneyim sahibidir.

Thumb Author Ana Lombard

Ana Lombard

Terapist ve stres yönetimi uzmanı

Stres ve duyguları yönetme uzmanı. İnsanlara duyguları kendi lehlerine belirlemeyi ve yönetmeyi öğretmek için tasarlanmış bir alan olan Enlace merkezini yönetiyor. Mesleki uygulamalarında 10 yıldan fazla deneyim biriktirmektedir.

Thumb Author Rafael Santandreu

Kendi kendine yardım terapilerinde uzmanlaşmış psikolog. Çalışmaları, aralarında "Acı Yaşam Sanatı" (2011), "Mutluluk Okulu" (2014) ve "Korkusuz" (2021) ile öne çıkan altı kitaba katkı sağlıyor. Eğitiminin bir kısmı, Centro di Terapia Strategica'da birlikte çalıştığı ünlü psikolog Giorgio Nardone ile yapıldı. Çeşitli televizyon programları ve dijital medya ile işbirliği yapıyor.

Thumb Author Maria Belen Saura

Nöropsikoloji, klinik psikoloji ve eğitim psikolojisi alanlarında geniş deneyime sahip psikolog. Ruh sağlığı programlarında gönüllü olarak, ergenlerde madde kullanımının önlenmesine yönelik planların tasarımında, uyuşturucu bağımlılığı konulu çalıştayların kolaylaştırıcılığında, pedagojik danışmanda ve psikoterapist olarak işbirliği yaptı. Ayrıca uzmanlık alanları ile ilgili olarak konferanslara ve dağıtıcı olarak katılmıştır.

Thumb Author Salva Contreras

Psikolog, koç ve programların ve çalıştayların kolaylaştırıcısı. Kadın Liderlik Okulu'nun kurucusu, şu anda Fundació Gentis'te öğretim teknisyeni olarak çalışıyor. Akademik eğitimi çok geniştir ve bu, koçluk ve iletişim programları (psikolojiye ek olarak) etrafında şekillenir.

Thumb Author Bárbara Arenas

Sağlık psikoloğu ve çocuk uyku uzmanı. Diğerlerinin yanı sıra Gaias Klinikleri, Red Madre Derneği ve Juan María Merkezi gibi farklı kurumlarda sağlık psikoloğu olarak geniş deneyime sahiptir.

Thumb Author Juan Pablo Quintero Macias

Eğitim sürecinde uzman psikolog. Araştırma görevlisi, eğitim psikoloğu, eğitim programı tasarımcısı ve serbest gazeteci olarak çalıştı. Ayrıca şiir ve kısa öykülere ağırlık vererek yazar olarak bir kariyer geliştirdi.

Thumb Author Violeta Gómez Warletta

Seksoloji ve nöropsikoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Farklı programlar, kurumlar ve psikoloji kabineleri ile çalıştı ve birkaç yıl boyunca yaygınlaştırma alanına girişti. Yazar ve editör olarak bu son yönü araştırdı.

Thumb Author Alicia Yagüe Fernández

Genel sağlık psikolojisi ve aile arabuluculuğu konusunda uzmanlaşmış psikolog. İspanyol Kızıl Haçı ve APROME gibi kurumlarla işbirliği yapmıştır. Yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde araştırma ziyaretleri yaptı. Ayrıca uluslararası kongrelerde konuşmacı, çalıştay kolaylaştırıcısı ve müdahale programı gönüllüsü olmuştur.

Thumb Author Mariana Luque Santoro

Genel sağlık psikolojisinde uzmanlaşmış psikolog. Farklı psikoloji kabinlerinde çalışmış olup, 2019 yılından itibaren kendi özel muayenehanesinde çalışmaktadır. Yetişkinler, çocuklar ve ergenlerle psikoterapide 10 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Thumb Author Cristina Calle Guisado

Nöropsikoloji eğitimi almış psikolog. Mesleki sertifika öğretmeni, yaşlılar veya özel ihtiyaçları olan programlarda danışman ve yönetici olarak çalıştı. El Club dels Lletraferits radyo programına ve Fundación Menudos Corazones dergisine katkıda bulunuyor.

Thumb Author Sharon Laura Capeluto

Kapsayıcı eğitim ve yeme bozuklukları konusunda uzmanlaşmış psikolog. Kapsayıcılığı teşvik etmeyi amaçlayan okul projelerinde çalıştı ve 2021'den beri klinik psikoloji alanında yetişkinler ve ergenler için hizmet sunuyor. Ayrıca, uzmanlığıyla ilgili içeriğin oluşturulması ve düzenlenmesi yoluyla yaygınlaştırmanın bir yönünü keşfediyor.

Thumb Author Leonardo Resano

Leonardo Resano

sosyal hizmet uzmanı

Yazar, popülerleştirici, öğretim görevlisi ve motivasyon ve kişisel gelişim uzmanı. Aklınızda Gezinmek (2013) ve Şu anda... (2017) kitaplarının yazarıdır. Sosyal ve kültürel gerontoloji alanında profesör ve koçluk ile ilgili kurs, program ve çalıştayların kolaylaştırıcısı olmuştur.

Thumb Author Silvia Carrasco

Silvia Carrasco

Sosyal hizmetler uzmanı

Ruh sağlığı, çatışma arabuluculuğu ve adli uzmanlık alanlarında uzmanlaşmış sosyal hizmet uzmanı. Bu alanlarda kapsamlı bir akademik ve profesyonel eğitime sahiptir, bu nedenle iş danışmanı olarak çalışmaktadır. Farklı kurumlarla çalıştı ve dijital medya aracılığıyla organizatör olarak çalıştı. Özellikle adalet ve sosyal müdahale ile ilgilenmektedir.

Thumb Author Marta Bermejo Victoriano

Bilişsel-davranışçı terapiler ve EMDR konusunda uzmanlaşmış psikolog. İspanyol Klinik Bilişsel Davranış Psikolojisi Derneği'nde yüksek lisans profesörü ve farklı üniversiteler için derece projeleri için eğitmen olarak çalışmaktadır. Kişilik bozukluklarının yönetimi, çift terapisi ve bilişsel yeniden yapılandırma konularında deneyim ve eğitime sahiptir. Bilgilendirici bir yön aracılığıyla farklı dijital medya ile işbirliği yapın.

Thumb Author Laura Llorente

Yazar, düzeltmen ve editör. Barselona Üniversitesi'nde Felsefe okudu ve Edelvives, Edebé ve SM gibi önemli yayıncılarla işbirliği yaptı. Aynı zamanda yerel medya Limia'da raporlar ve basın bültenleri yayınlamanın yanı sıra yazma kurslarının kolaylaştırıcısıdır.

Thumb Author Andrés Navarro Romance

Nöropsikoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Halen Katalonya Açık Üniversitesi'nde doçent, sosyo-sağlık projelerinin koordinatörü ve dağıtıcı olarak çalışmaktadır. Çeşitli araştırma makaleleri yazdı, ulusal ve uluslararası kongrelere katıldı, sosyal ve aile destek merkezlerini yönetti, klinik psikolog olarak çalıştı, çocuklarda ve gençlerde multipl skleroz farkındalığını artırmaya yönelik projelerde işbirliği yaptı ve sağlık ve psikoloji üzerine makale yazarı/editörü olarak çalıştı. 

Thumb Author Carlos Santiago

Psikolog ve üniversite profesörü. Oaxaca Yüksek Araştırmalar Enstitüsü'nden Psikoloji derecesi aldı ve bu eğitimi Nöropsikoloji diploması ile tamamladı. Meksika Körfezi Üniversitesi'nde özel psikolog ve profesör olarak çalışmaktadır.

Thumb Author María Prieto

Psikolog, emek oryantasyonu konusunda uzmanlaşmıştır. Kariyerini, 20 yılı aşkın deneyim biriktirdiği bir alan olan personel seçimi sektörüne odaklamıştır. Özel şirketler ve kamu idaresi ile işbirliği yapmış, insan kaynakları ile ilgili program ve çalıştayların kolaylaştırıcılığını yapmıştır.

Thumb Author Ana Gorrochategui

Klinik psikoloji ve cinsel terapi ve çift terapisi konusunda uzmanlaşmış psikolog. Farklı psikoloji ofislerinde çalıştı ve beş yıl boyunca kendi ofisinde çalıştı: Ana G. Echepare Terapötik Psikoloji Merkezi. Halen İspanyol Kızılhaçında gönüllü ve eğitim teknisyeni olarak çalışmaktadır.

Thumb Author Beatriz Caballero

Genel sağlık psikolojisi ve aile terapisinde uzmanlaşmış bir psikologdır. Çeşitli psikoloji dolaplarıyla, farkındalık dersleri eğitmeni, yas süreçlerinde refakatçi ve yetişkinler ve yaşlılar için psikoterapist olarak işbirliği yaptı. Halen CIPIF'te psikolog olarak çalışmaktadır.

Thumb Author Daniela Alós

Psikanaliz konusunda uzmanlaşmış psikolog. Çocuk ve yetişkin psikoterapisti, kaos ve acil durum bağlamlarının süpervizörü ve eğitim ve organizasyon psikolojisi deneyimine sahiptir. Lugar y Lazo'nun kurucu ortağı ve Quipu Instituto'nun Pichón Riviere Service'inde terapist. Ayrıca mesleğini özel bir muayenehanede de icra etmektedir.

Thumb Author Alejandro Sanfeliciano

Psikolog araştırma süreçlerinde uzmanlaşmıştır. Ulusal Uzaktan Eğitim Üniversitesi'nde Psikoloji alanında doktora yapmaktadır. İnsan kaynakları alanında yayımcı, özel öğretmen ve eğitmen olarak çalışmıştır.

Thumb Author Anet Diner Gutverg

Psikolog ve psikanalist. Montessori Köyü'nde yardımcı eğitimci olarak çalıştı. 2011 yılından beri psikanalitik bir yaklaşımla çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle ilgilendiği özel muayenehanesinde bulunmaktadır.

Thumb Author Adriana Reyes Zendrera

Psikolog, eğitmen ve Psicoemocionat merkezinin yöneticisi. Psikolog olarak kendi deneyimlerinden ve eğitim programlarından yola çıkarak duygu odaklı terapilerde uzmanlaşmıştır. Farklı kurum ve kuruluşlarda psikolog ve araştırmacı olarak çalıştı.

Thumb Author Cristina Tabernero Neira

Eğitim psikolojisi alanında uzmanlaşmış psikolog. Çocukluk döneminde farklı psikolojik yaklaşım hizmetleri ve programları sunmaya yönelik psikoçocuk bakım merkezinin kurucusu ve yöneticisidir. Mesleğinin yönetiminde 20 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Thumb Author Alicia Garrido Martín

Psikolog, nöropsikoloji ve psikopedagoji alanında uzmanlaşmıştır. Bu alanlarda farklı merkez ve kurumlarda klinik psikolog olarak çalıştı. Farklı derneklerde gönüllülük yaptı ve aynı zamanda bir organizatör olarak işbirliği yaptı. Halen mesleğini özel bir muayenehanede sürdürmektedir.

Thumb Author Lorena Vara González

Sektörde 7 yılı aşkın deneyime sahip genel sağlık psikoloğu. İnsan kaynaklarının elindeki personelin eğitimi ve işe alımı konusunda uzmanlaşmıştır. Yaşlı konutlarında psikolog, klinik psikolog ve yayıcı olarak deneyim sahibidir. Radyo programları, basılı medya ve dijital medya ile de işbirliği yapmaktadır.

Thumb Author Carolina López De Luis

Psikolog, nöropsikoloji ve nörobilimlerde uzmanlaşmıştır. Alzheimer hastalığı ve diğer bunama türleri hakkında araştırmalar yaptı. Lisansüstü programlarda öğretmenlik yaptı, aynı zamanda TFM eğitmenliği yaptı. Halen çeşitli kuruluşlarda psikolog ve nöropsikolog olarak çalışmaktadır.

Thumb Author Marcelo R. Ceberio

Kapsamlı akademik ve profesyonel deneyime sahip Arjantinli psikolog. Katkılarından dolayı bir düzine ödül, takdir ve burs aldı ve tek başına 40'tan fazla kitap yazdı ve yayınladı. Arjantin Sistemik Okulu'nun kurucu ortağıdır ve farklı üniversitelerde önemli görevlerde bulunmuştur. Halen Flores Üniversitesi'nde Psikoloji doktorasının direktörüdür.

Thumb Author Yolanda Pérez

Psikoloji Yüksek Lisans ve Doktora. Hem öğretim hem de iş ortamında sağlık psikolojisi ve iş psikolojisi alanında uzmanlaşmıştır. Farklı kongrelere ve bilimsel yayınlara katılmıştır ve Valensiya Topluluğu Resmi Psikologlar Koleji'nden CIDAP araştırma ödülünü almıştır. Halen Alicante Üniversitesi'nde doçenttir.

Thumb Author Lorena Sahagún Flores

Bağlamsal terapilerde ve işlevsel çeşitliliğe sahip insanların tedavisinde uzmanlaşmış psikolog. Junta de Castilla y León'da konut koordinatörü olarak çalışıyor.

Thumb Author Álvaro Cabezuelo

Psikolog ve üniversite profesörü. Yetişkinlerde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve Sosyal Medya ve Topluluk Yöneticisi alanında yüksek lisans yaptı. Sosyal ağlar yöneticisi, Pazarlama ve Reklamcılık doçenti, içerik ve iletişim yöneticisi olarak çalıştığı için profesyonel kariyeri bu son uzmanlığa yönelmiştir. Ayrıca İnternet zorbalığına karşı programlarda işbirliği yapıyor.

Thumb Author Cristina Martínez de Toda

Nöropsikolog ve genel sağlık psikoloğu. Sınır Tanımayan Psikologlar'da gönüllüdür ve farklı sosyal yardım alanlarıyla aktif olarak işbirliği yapmaktadır. Farklı kurum ve kabinelerde çalışmış olup, özel olarak da hizmet vermektedir.

Thumb Author Rafa Aragón

Rafa Aragón

Psikolog

Çift terapisti ve seksolog. Zor durumdaki çocuklara okul desteği ve cinsellik ile ilgili atölye çalışmalarının kolaylaştırılması gibi gönüllü olarak farklı projeler yürütmüştür. Ayrıca mesleğini bir yayıcı olarak birleştirir, böylece psikoloji ile ilgili farklı platformlar için editör, yazar ve içerik yöneticisi olarak işbirliği yapar.

Thumb Author Andres Camilo Espinosa Poveda

Hukuk ve adli psikoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. 2013'ten bu yana Kolombiya Ulusal Polisi'nde işe alım psikoloğu olarak çalışıyor ve burada bilişsel ve kişilik testleri uygulamaktan, kritik olay görüşmelerini uygulamaktan ve raporları yayınlamaktan sorumlu.

Thumb Author Laura Reguera

Duygusal zeka ve duygulara müdahale konusunda uzmanlaşmış klinik psikolog. Ulusal ve uluslararası kongrelere, ayrıca Madrid Resmi Psikoloji Koleji'nin gönüllü programlarına katıldı. Özel bir muayenehanede klinik psikolog olarak ve UNED'de öğretmen ve eğitmen olarak çalışmaktadır.

Thumb Author Francisco Pérez

Genel sağlık psikoloğu. Psikopedagog, terapist ve nöropsikolog olarak çalıştı. Ayrıca boş zaman izleyicisi, atölye kolaylaştırıcısı ve destekçisi olarak deneyime sahiptir. Halen bir psikolog ve Supera Clinical Psychology and Health Jaén'in yöneticisidir.

Thumb Author Rocío García Garzón

Psikolog üçüncü kuşak terapilerde uzmanlaşmıştır. Ayrıca sistematik terapi, klinik psikoloji, kişisel gelişim, koçluk, yunus terapisi, kişisel değişim yönetimi ve yetenek yönetimi alanlarında teorik ve uygulamalı eğitimler almıştır. Çocuk ve ergenlere okul dışı destek sağlayan, bilimsel projelerde araştırmacı ve konuşmacı olarak, kronik hastalığı olan hastalara yönelik psikolojik destek oturumlarında ve klinik psikolog olarak çalıştı.

Thumb Author Elena Sanz

Elena Sanz

Psikolog

Klinik psikoloji ve bilişsel-davranışçı psikoterapi uzmanlığı olan psikolog. Uzmanlığı bireysel terapi, grup terapisi ve aile terapisi etrafında dönmektedir. Serbest psikolog olarak çalışmakta ve psikolojik sağlığı ihtiyacı olan insanlara daha da yakınlaştırmak için eğitimini genişletmeye devam etmektedir.

Thumb Author Alberto Álamo

Seksoloji konusunda uzmanlaşmış bir psikolog. Miguel de Cervantes Avrupa Üniversitesi'nde Cinsellik Psikolojisi konusunda üniversite profesörü olarak çalıştı. Ayrıca, potansiyel dışlanma riski altındaki küçükler ve gruplarla ve ayrıca çevrimiçi psikoloji programları için terapötik koordinatör olarak çalıştı.

Thumb Author José Padilla

José Padilla

Psikoloji

Eğitim ve felsefi uygulamalarla ilgilenen klinik psikolog. Hastaların ve ailelerinin refahını iyileştirmeyi amaçlayan modeller, stratejiler ve programlar tasarlama bağlamında şizofreni teşhisi konan hastalar için klinik psikolog olarak çalıştı. Eğitim alanında yüksek lisans yaptığı bir üniversite olan Pontificia Universidad Javeriana'da aktif bir araştırmacıdır.

Thumb Author Angela C. Tobias

Grup lideri ve psikopedagog olarak deneyime sahip genel sağlık psikoloğu. Danışman, konuşma terapisti, klinik psikolog ve okul psikoloğu olarak çalıştı. Halen özel bir muayenehanede serbest psikolog olarak çalışmaktadır.

Thumb Author Cristian Muñoz Escobar

Klinik psikolog ayrıca dilbilim, felsefe ve pedagoji alanlarında uzmanlaşmıştır. Psikodilbilimle ilgilendi, bu yüzden bu alana teorik ve pratik düzeyde giriş yaptı. İnsan öznesini toplum ve dil ile ilişki içinde inceler, hepsi de onun bütüncül bir görünümünü elde etmek amacıyladır.

Thumb Author Cristina Roda Rivera

Sosyal yardım, danışmanlık ve psikolojik araştırmalarda geniş deneyime sahip psikolog. Psikolojik iyi oluşla ilgili çeşitli gruplara ve çalıştaylara öncülük etti ve hatta üçüncü nesil terapiler üzerine bir kitabın yazarlarından biri. Ayrıca birçok projede eğitimci, işbirlikçi ve koordinatör olarak çalıştı.

Thumb Author Guillermo Bisbal

Orta Avrupa Üniversitesi'nde Karşılaştırmalı Tarih alanında Yüksek Lisans eğitimi alan antropolog. Araştırma görevlisi, kongre koordinatörü, antropoloji çalışmaları yazarı ve farklı dijital medya için içerik editörü olarak görev yaptı.

Thumb Author Maria Alejandra Morgado Cusati

Filozof ve Klinik Psikoloji öğrencisi. Venezuela Merkez Üniversitesi'nde sözleşmeli profesör olarak çalışıyor. Psikanaliz ve matematiğin mantıksal temelleri ile teorik düzeyde ilgilendi.

Thumb Author Paula Villasante

Psikolog, uygulamalı sinirbilimlerde uzmanlaşmıştır. İspanyol Kızıl Haçı da dahil olmak üzere çeşitli kurumlarda gönüllü olarak çalıştı. Serbest zaman gözlemcisi, psikiyatrist asistanı ve İngilizce sınıf öğretmeni olmuştur. Şu anda profesyonel bir yazar olarak bir yönü keşfediyor.

Thumb Author Ana Couñago Sobral

Psikopedagoji alanında uzmanlaşmış psikolog. Çocuklarda duyguların yönetimi ve nörogelişimsel bozukluklarla ilgili çeşitli kursların kolaylaştırıcısı olmuştur. Beş yılı aşkın bir deneyim birikimi ile psikopedagog olarak kurum ve kuruluşlarla el ele çalışmıştır. Uzmanlık alanında araştırma projeleri ve makaleler geliştirmiştir.

Thumb Author Laura Ruiz Mitjana

Psikolog çocukluk ve ergenlik konusunda uzmanlaşmıştır. Çocuk psikoloğu olarak çalıştı ve çalışmaları nörogelişimsel bozukluklara odaklandı. Psikolog olarak çalışması, yazar olarak mesleği ile tamamlanmaktadır. İlk kitabı 2018 yılında Círculo Rojo Editorial aracılığıyla yayınlandı.

Thumb Author Francisco Roballo

Nöropsikoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Klinik psikolog, klinik nöropsikolog, akademik danışman, psikopedagog, psikolojik asistan ve dağıtıcı olarak çalıştı. Bu son yönü MasterClass projesi ve ulusal ve uluslararası düzeydeki konuşmalar ve kongreler aracılığıyla araştırıyor.

Thumb Author Sara González Juárez

Karşılaştırmalı psikoloji alanında uzman psikolog. Son olarak yaptığı araştırmalar sayesinde etolojiye ilgi duymaya başladı, böylece hayvan psikolojisi konusunda da eğitim aldı. Bu alanlarda diplomalar almış ve çeşitli kurumlarda profesyonel olarak çalışmıştır.

Thumb Author Adriana Díez

Psikolog, ergenlerde duygusal esenlik konusunda uzmanlaşmıştır. Bağımlılık süreçlerinde de gençlerde intihar davranışı üzerine araştırmalar yaptı. Halen La Rioja Üniversitesi'nde sözleşmeli profesördür.

Thumb Author Laura Gómez Domínguez

Yeni öğrenme ve öğretme teknikleri konusunda eğitimli eğitim psikoloğu. Bir gençlik kolaylaştırıcısı, dil öğretmeni, erken çocukluk eğitimcisi, boş zaman izleyicisi ve okul refakatinde akıl hocası olarak çalıştı. Halen Malaga Üniversitesi'nde Eşitlik ve Toplumsal Cinsiyet alanında yüksek lisans yapmaktadır.

Thumb Author Andrea Pérez

Psikolog, üçüncü nesil terapilerde ve bilişsel-davranışçı modelde uzmanlaşmıştır. Ruh sağlığı merkezleri ve kurumları için psikolog olarak geniş bir işbirliği deneyimine sahip olmasına rağmen, şu anda özel muayenehanesinde çalışmaktadır. Ayrıca kendi disiplininin yaygınlaştırılması ile ilgili makalelerin yazarı ve editörü olarak çalışmaktadır.

Thumb Author Valeria Sabater

Valeria Sabater, Valencia Üniversitesi'nden (2004) Psikoloji diplomasına sahiptir. Psikolojik iyi oluş, duygusal bozukluklar, duygusal zeka ve sosyal psikoloji gibi alanlarda kapsamlı eğitim ve deneyime sahiptir. Bir psikolog olarak çalışmalarını, birkaç ödül aldığı bir alan olan yazıyla birleştiriyor.

Thumb Author Juan Fernández

Tarihçi, Oviedo Üniversitesi'nden mezun oldu. Salamanca Papalık Üniversitesi'nde bu alanda aldığı eğitim sayesinde ara sıra Oviedo'da bir katedral rehberi olarak faaliyetler yürütmektedir.

Thumb Author Roberto Muelas Lobato

Euro-Arap Yüksek Araştırmalar Vakfı'nda psikolog ve araştırmacı. Dini gruplar arasındaki grup tutumlarının analizinde teorik ve pratik düzeyde uzmanlaşmıştır. Ayrıca siyasi ve kültürel şiddet ve radikalleşme süreçleri gibi araştırma alanlarını da araştırdı. Bu konularla ilgili çok sayıda makale yayınladı, ulusal ve uluslararası kongrelere katıldı ve göçmenlere yardım eden programlarda gönüllü olarak işbirliği yaptı. 

Thumb Author Cristina Girod de la Malla

Psikolog, kriz dönemlerinde psikolojik müdahale konusunda uzmanlaşmıştır. 2020 pandemi sürecinde psikolojik bakım doğrultusunda İspanya Psikoloji Genel Konseyi ile işbirliği yaptı. Alzheimer hastalığı olan hasta derneklerinde gönüllü çalışmalar yaptı. Halen dijital medya yazarlığı ve psikoloji ile ilgili içerik düzenlemesi üzerine çalışmaktadır.

Thumb Author Yurdey Fernanda Herran Murillo

Klinik psikolog ve Pontificia Universidad Javeriana'da Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencisi. Araştırma projelerinde, gönüllülükte ve psikanalitik yönelimli bir terapötik refakatçi olarak deneyim sahibidir. Ayrıca dijital medya için yazar olarak ve akademik yazı ile ilgili atölye çalışmalarının kolaylaştırıcısı olarak çalışmaktadır. 

Thumb Author Gema Sánchez Cuevas

Dijital dergi La Mente es Maravillosa'nın ( Aklınızı Keşfedin'in) web direktörü. Burada düzenleme, yazma ve içerik yönetimi görevlerini yerine getirir. Psikoloji alanında kapsamlı bir eğitim ve deneyime sahiptir ve uzmanlık alanları ile ilgili konuşmalar ve atölye çalışmaları yapmaktadır. Beynine bir kalp koy (2020) kitabının ortak yazarıdır ve Şimdi sizin anınızdır kitabının yazarıdır. İyileşmenin ve mutlu olmanın anahtarları (2022) kitabına da imza atmıştır. 

Thumb Author Leticia Aguilar Iborra

Psikolog, yas ve kabullenme terapilerinde uzmanlaşmıştır. Psikoloji alanında kapsamlı bir akademik eğitim almış ve kronik hastalıkları olan hastalara yardım eden farklı kurum ve kuruluşlarda gönüllü olarak çalışmıştır. Şu anda özel muayenehanesinde psikolog olarak çalışıyor ve dijital medya ile zihinsel sağlık ve zindelik için yazar ve editör olarak işbirliği yapıyor.

Thumb Author Sara Clemente

Sara Clemente

Psikolog ve gazeteci

Çocuk ve ergen terapisi, aile terapisi ve sistemik terapi eğitimi almış psikolog. Ayrıca gazetecilik eğitimi almış, bu nedenle iletişim alanında geniş deneyime sahip. Halen psikoloji ve sağlıkla ilgili medya için editör ve yazar olarak çalışmaktadır.

Thumb Author Laura Rodríguez

Yetişkinler ve ergenler için psikoterapi konusunda uzmanlaşmış psikolog. Hem yüz yüze hem de çevrimiçi hizmetler sunan bir psikoloji ofisi olan Crea Equilibrio'nun eş direktörüdür. Çalışmasını sistemik bütünleştirici yaklaşıma dayalı olarak, teorik ve pratik düzeyde bu konuya girişecek şekilde yönlendirdi. Ayrıca farklı dijital medya için bir organizatör olarak işbirliği yapıyor.

Thumb Author Raquel Beneito Vilaplana

Danışmanlık ve duygusal bağımlılık konusunda uzmanlaşmış psikolog. Klinik psikolog, sosyal bütünleştirici, müdahale programlarında gönüllü, araştırmacı, psikoterapist ve yayıcı olarak çalıştı. Ulusal ve uluslararası konferanslara katıldı ve farklı medya ve dijital platformlar için psikoloji makaleleri yazarı ve editörü olarak işbirliği yapıyor.

Thumb Author Saúl Sánchez

Klinik beslenme uzmanı. Spor kurumları, yeme bozuklukları kontrol merkezleri ve üniversite hastanelerinde çalıştı. Olabildiğince geç genç ölmek (2020) kitabının yazarıdır ve şu anda beslenme ve sağlıkla ilgili platformlara ve dergilere katkıda bulunmaktadır.

Thumb Author Francisco Javier Molas López

Nöropsikoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Çoklu zeka, cinsiyet şiddeti ve zor durumların (hastalıklar ve afetler) duygusal yönetimi konularında teorik eğitim almıştır. Geleneksel ve dijital medya ile işbirliği yapan bir yayıcı olarak bir yönü de araştırdığı 2018'den beri özel ofisinde psikolog olarak çalışıyor.

Thumb Author Bernardo Peña Herrera

Klinik psikoloji ve adli psikoloji alanlarında uzmanlaşmış psikolog. Isabel I Üniversitesi'nde Adli Psikoloji alanında yüksek lisans profesörüdür ve sonunda farklı medya ile işbirliği yapmaktadır. Uluslararası bir konuşmacı, eğitmen, klinik psikolog ve yazardır. Üç kitabın yazarı ve bir kitabın daha ortak yazarıdır. Psikoloji, semboloji ve mitolojiyi birbirine bağlayan çizgiler üzerine birkaç araştırma makalesi yayınladı.

Thumb Author Alicia Escaño Hidalgo

Psikolog, bağımlılığı olan hastaların tedavisinde uzmanlaşmıştır. New York'taki Albert Ellis Enstitüsü'ne bağlı ve 8 yıldan fazla deneyime sahip serbest çalışan bir psikolog. Çeşitli kliniklerde grup ve bireysel konsültasyonlarla, sağlığı geliştirme programlarında ve konuşma ve çalıştayların kolaylaştırıcısı olarak çalıştı.

Thumb Author Sara Viruega

Sara Viruega

Eczacılık

Eczacı psikofarmakolojide uzmanlaşmıştır. Salamanca Üniversitesi'nden Eczacılık diplomasını genişleten çeşitli uzmanlık çalışmaları, kurslar ve atölye çalışmaları tamamladı. Sektörde 6 yıldan fazla deneyim biriktirmiş, farklı dijital platformlar için destekleyici rolüyle birleştirdiği bir faaliyettir.

Thumb Author Ebiezer López

Psikolog, insan davranışının yönelimi konusunda uzmanlaşmıştır. Yazar ve editör olarak çalıştığı ruh sağlığı ile ilgili farklı dijital platformlara katkıda bulunmaktadır. Çevrimiçi psikolog olarak özel danışmanlık hizmeti veriyor ve aynı zamanda ülkesi Venezuela'da bir insan hakları aktivisti.

Thumb Author Julia Marquez Arrico

Klinik psikoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde ve Barselona Klinik Psikoloji Enstitüsü'nde profesördür. Uzmanlık alanı ile ilgili olarak iş koçu, araştırmacı, yayıcı ve içerik yazarı olarak çalıştı.

Thumb Author María Alejandra Castro Arbeláez

Klinik psikanaliz ve sinirbilimde uzmanlaşmış psikolog. Araştırmaları psikanaliz ve sanat arasındaki ilişki etrafında dönüyor, bu yüzden ilgi alanı kültürel psikoloji. Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra'da profesör ve Salamanca Üniversitesi'nde Nörobilim alanında doktora öğrencisidir.

Thumb Author Ángel Redondo

Psikogerontoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Yaşlı yetişkinlerle, özellikle demanslı hastalarla çalışma konusunda geniş deneyime sahiptir. Rezidanslarda, Alzheimer hastalarının yakınlarına destek elemanı olarak, nörolojik rehabilitasyon uzmanı, genel sağlık psikoloğu ve yayıcı olarak çalıştı. Şu anda Sanitas Mayores'te psikolog.

Thumb Author Raquel Aldana

Duygusal psikoloji, üçüncü nesil terapiler ve bilişsel-davranışçı terapi alanlarında teorik ve pratik düzeyde eğitim almış psikolog. Farklı otorite üniversitelerde öğretmen olarak çalıştı. İlgi alanı klinik psikolojidir, ancak iletişim, sosyal yardım ve araştırma gibi diğer yönlerle de ilgilenir. Çocuklara, gençlere ve ailelere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Thumb Author Fátima Servián Franco

Beden memnuniyetsizliği tedavilerinde uzmanlaşmış genel sağlık psikoloğu. Renacer Psikoloji Merkezi'nin direktörü ve Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde profesördür. Eğitim alanı ile ilgili birçok araştırma ve kongreye katılmıştır.

Thumb Author Loreto Martín Moya

Genel sağlık psikoloğu. Farklı psikoloji dolaplarında terapist olarak çalışan, çatışma durumlarında ailelere yardımcı olacak projeleri destekleyen, ruh sağlığı bozukluğu olan kişilere kapsamlı destek, bireysel ve grup müdahalesi ve sanal bir modalite altında klinik psikolog olarak deneyim sahibidir. Ayrıca çeşitli sosyal programlara gönüllü olarak katılmıştır.

Thumb Author Marián Carrero Puerto

Bu psikolog farkındalık konusunda uzmanlaşmıştır. Renacer Psikoloji Merkezi'nde farkındalık konusunda uzmanlaşmış bir psikolog ve Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde lisansüstü profesördür. Araştırma projeleri, uluslararası kongreler, çalıştaylar ve söyleşiler ile işbirliği yaptı ve web medyası için makaleler aracılığıyla yayıcı olarak çalıştı.

Thumb Author Sergio De Dios González

La Mente es Maravillosa'da içerik editörü ve düzeltmen. Psikoloji Lisansı ve veri işleme ve araştırma metodolojilerinde uzman. Aynı zamanda lisans ve yüksek lisans tez danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Thumb Author Isabel Monzonís Hinarejos

Eğitim psikolojisi alanında uzmanlaşmış psikolog. Çevrimiçi ve basılı eğitim içeriği aracılığıyla dağıtıcı olarak bir yönü keşfetmenin yanı sıra eğitim merkezlerinde danışman olarak çalışıyor. 2020'den beri Valensiya Toplum Eğitim Konseyi'nde çalışmaktadır.

Thumb Author Montse Armero

Kapsamlı akademik ve profesyonel deneyime sahip klinik psikolog. Psiko-pedagojik danışman, öğretmen, klinik psikolog, eğitmen ve takım yöneticisi, koç ve içerik yaratıcısı olarak çalıştı. Kurslar, söyleşiler ve çalıştayların kolaylaştırıcısıdır ve şu anda hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak klinik psikolog olarak hizmet vermektedir.

Thumb Author Leah Padalino

Leah Padalino

Film incelemesi

Fantastik Film ve Çağdaş Kurgu alanlarında çalışmaları olan İspanyol filolog. Leah Padalino, film ve edebiyat anlayışını genişletmeyi amaçlayan çeşitli atölye çalışmaları, seminerler ve kurslar yürütmüştür. Bu iki sanatsal kategori, yazma sevgisiyle de tamamlanan en büyük iki tutkusunu içerir.

Thumb Author María Paula Rojas

Nöropsikolog bilişsel stimülasyon konusunda uzmanlaşmıştır. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için nöropsikolojik değerlendirmeler yapan kurumlarla çalıştı. Ayrıca uzmanlık alanı ile ilgili değerlendirme ve raporları yürüttüğü özel ofisi de bulunmaktadır. Halen Salamanca Üniversitesi'nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Thumb Author María José Roldán

Terapötik pedagog ve psikopedagog. Üniversite diplomasını aldıktan sonra bu alanlarda çalışmış olsa da, son on yıl yaygınlaştırma alanına odaklandı. Eğitimi ile ilgili konularda dijital dergilerde ve web sayfalarında yazar, editör, koordinatör ve uzman olarak işbirliği yaptı.

Thumb Author María Vélez

Psikolog, sinirbilimde uzmanlaşmıştır. Almería Üniversitesi'nde Klinik Nöropsikoloji alanında yüksek lisans kursunun eş direktörüdür ve aynı zamanda misafir profesördür. Eğitim alanıyla ilgili çeşitli bilimsel makaleler yayınladı ve yabancı üniversitelerde kalıyor. İlgi alanları şu anda reklamcılık, nöropazarlama ve iletişim psikolojisi etrafında dönüyor.