Logo image
Logo image
Isabel Diego Rivas

Isabel Diego Rivas

Tıbbi ekip
Psikolog

Sağlık ve adli psikolog. Atlantik Avrupa Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde profesördür. 2012 yılından itibaren yetişkin ve çocuklara yönelik psikolojik terapi, adli tıp değerlendirmesi ve bilirkişi raporu yazımı hizmetlerini sunmaktadır. Cantabria Hükümeti'nin Cinsiyete Dayalı Şiddet Mağdurları için Bilgi ve Kapsamlı Bakım Merkezi'nde çalıştı.

Yazar hakkında

Salamanca Papalık Üniversitesi'nden Psikoloji Derecesi almıştır (2009). İspanyol Bilişsel Davranışçı Klinik Psikoloji Derneği'nden Klinik Uygulama Yüksek Lisansı almıştır (2010). Madrid Complutense Üniversitesi'nden Klinik ve Adli Psikoloji Yüksek Lisans Derecesi'ne sahiptir (2012).

Sağlık psikoloğudur, çocuklarla, ergenlerle ve yetişkinlerle çalışır. Ayrıca, uzmanlık çalışması (hukuki ve psikolojik raporlar yürütmek) ve psiko-hukuk danışmanlığı geliştirdiği bir alan olan adli psikolog olarak çalışmaktadır. Ayrıca farklı programlarda eğitmen olarak çalışma faaliyetini tamamlamakta, medya, basın ve radyo ile işbirliği yapmaktadır.

2018'den 2022'ye kadar, farklı çalışma gruplarının üyesi ve bir parçası olarak Cantabria'daki Resmi Psikoloji Koleji Yönetim Kurulu'nda yer aldı. Ayrıca UNE Atlántico'da Psikoloji Derecesi bölümünde profesördür.


En son incelenen makaleler