Thumb Author Úrsula Perona

Úrsula Perona

Psikolog


Psikolog ve popülerleştirici. Klinik psikoloji alanında uzmanlaşmış, onlarca kongre ve sempozyuma katılmış, medya ile işbirliği yapmıştır. Aynı zamanda farklı yüksek lisans dereceleri için staj eğitmenliği yapmakta ve hizmetlerini Psikoklinik kliniği aracılığıyla sunmaktadır.

Yazar hakkında

Katalonya Açık Üniversitesi'nden Psikoloji derecesi (2005) ve Barselona'daki Yüksek Psikolojik Araştırmalar Enstitüsü'nden Çocuk ve Gençlik Psikolojisi uzmanı (2010).

Psicoclinic, psikoloji kliniğinden hem klinik bakım hem de eğitici ve bilgilendirici kısım ile ilgili geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Ebeveynler için okullar ve çeşitli konularda özel atölyeler düzenler: davranış, beslenme, rüyalar, sınav öncesi kaygı ve çocuklar ve ergenler için sosyal beceri kursları ve diğer birçok eğitim ve terapötik faaliyet.

Klinik psikoloji alanında psikolog olarak çalışmasına ek olarak, kongre ve sempozyumlara katkılar ve El Mundo, Sapos y Princesas, Psicoactiva gibi medyadaki işbirlikleri gibi mesleki ilgi alanına giren diğer işlevleri yerine getirmektedir.

Mesleki kaygıları da onu kendi YouTube kanalını oluşturmaya yöneltti. Çocukların ve ergenlerin ruh sağlığını geliştirmeye, duygusal esenliğini ve yaşam kalitesini iyileştirmeye adanmış bir alandır.