Logo image
Logo image
Yurdey Fernanda Herran Murillo

Yurdey Fernanda Herran Murillo

Tıbbi ekip
Psikoloji

Klinik psikolog ve Pontificia Universidad Javeriana'da Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencisi. Araştırma projelerinde, gönüllülükte ve psikanalitik yönelimli bir terapötik refakatçi olarak deneyim sahibidir. Ayrıca dijital medya için yazar olarak ve akademik yazı ile ilgili atölye çalışmalarının kolaylaştırıcısı olarak çalışmaktadır.

Yazar hakkında

Pontificia Universidad Javeriana'dan (2020) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Sağlık ve Yaşam Kalitesi grubu için bir halk sağlığı çalışanı olarak işbirliği yaptığı bu çalışma evinde Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencisidir. Bu kurumda genç üniversite öğrencilerinin yaşam kalitelerinin ölçülmesi için araştırma görevlisi olarak da çalıştı. Üniversite numarası: COLPSIC 231258.

Halen Javeriana Araştırma ve Girişimcilik Merkezi'nde gıda kaybı ve israfı alanında araştırmalar yürütmektedir. Hastane sektöründe ve psikanalitik klinik oryantasyona sahip terapötik bir refakatçi olarak deneyime sahiptir. Bu işlevleri Mario Correa Bölüm Hastanesinde ve Javeriana Sağlık Merkezinde gerçekleştirmiştir.

Üniversitede ve savunmasız nüfusta ruh sağlığı sorunları üzerine karma araştırmalar yürütmüştür . Benzer şekilde, ekolojik-sistemik bir bakış açısıyla sağlıklı gıda ortamlarının teşviki için dönüştürücü araştırma doğrultusunda çalışır. Scopus gibi yüksek etkili bilimsel dergiler için yazmıştır. Sürat pateni yapmaktan, okumaktan, yazmaktan hoşlanıyor ve öğretme ve öğrenme süreci konusunda tutkulu.


En son incelenen makaleler