Logo image
Logo image
Andrés Navarro Romance

Andrés Navarro Romance

Tıbbi ekip
Psikolog

Nöropsikoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Halen Katalonya Açık Üniversitesi'nde doçent, sosyo-sağlık projelerinin koordinatörü ve dağıtıcı olarak çalışmaktadır. Çeşitli araştırma makaleleri yazdı, ulusal ve uluslararası kongrelere katıldı, sosyal ve aile destek merkezlerini yönetti, klinik psikolog olarak çalıştı, çocuklarda ve gençlerde multipl skleroz farkındalığını artırmaya yönelik projelerde işbirliği yaptı ve sağlık ve psikoloji üzerine makale yazarı/editörü olarak çalıştı.

Yazar hakkında

Madrid Complutense Üniversitesi ve Batı Sidney Üniversitesi'nden Bilişsel Bilimler uzmanlığı ile Psikoloji bölümünden mezun oldu (2006). UCM'den Bilişsel Nöropsikoloji alanında yüksek lisans derecesine (2008) ve Malaga Üniversitesi'nden Uygulamalı Sinirbilim alanında yüksek lisans derecesine (2015) sahiptir. Ayrıca, Madrid Topluluğu'nda (2017) onaylanmış Sosyal Merkez Yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Nadir hastalıklarla ilgili çevrimiçi yayınlarda çeşitli makaleler yazdı ve radyo programlarına katıldı. Ayrıca, Carlos III Sağlık Enstitüsü ile araştırma projelerinde işbirliği yaptı , Antonio Nebrija Üniversitesi için resmi gündemler hazırladı, UCM ve UAM'de uygulama doçenti olarak çalıştı ve üniversite yuvarlak masa toplantılarına konuşmacı olarak katıldı. Şu anda ForeverYoung platformu için İngilizce içerik yayınlamaktadır.

Kliniklerde, hastanelerde, vakıflarda ve derneklerde beyin hasarı da dahil olmak üzere tüm yaş grupları ve patolojilerle hem sağlık psikolojisi hem de nöropsikoloji alanındaki geniş klinik deneyimi bir araya getirir. Ayrıca insan kaynakları alanında müdür yardımcısı olarak ve yurt dışında sosyal ve sağlık projelerinde koordinatör olarak çalıştı.

Bugünkü ilgisi, Madrid Multipl Skleroz Vakfı ( FEMM ) ve Niño Jesús Hastanesi ile işbirliği içinde çocuklarda ve ergenlerde multipl skleroz için eylem protokollerinin geliştirilmesine yönelik ulusal bir projeye odaklanmıştır.


En son incelenen makaleler