Logo image
Logo image
Alicia Escaño Hidalgo

Alicia Escaño Hidalgo

Tıbbi ekip
Psikolog

Psikolog, bağımlılığı olan hastaların tedavisinde uzmanlaşmıştır. New York'taki Albert Ellis Enstitüsü'ne bağlı ve 8 yıldan fazla deneyime sahip serbest çalışan bir psikolog. Çeşitli kliniklerde grup ve bireysel konsültasyonlarla, sağlığı geliştirme programlarında ve konuşma ve çalıştayların kolaylaştırıcısı olarak çalıştı.

Yazar hakkında

Malaga Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden mezun oldu (2011). Ulusal Uzaktan Eğitim Üniversitesi'nden Davranışçı Terapi ve Sağlık alanında yüksek lisans derecesine (2015) ve Walter Riso veya Leonor Lega gibi profesörlerle Barselona'daki Institut Ret'te Dr. Ellis'ten Akılcı Duygusal Terapi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir (2015). -2016). Üniversite numarası: AO07644

Benlik saygısı, sosyal beceriler ve stres kontrol teknikleri üzerine çeşitli kurslar aldı. Genel sağlık psikoloğu olarak niteliklidir ve bağımlılıklar konusunda uzmanlaşmıştır. Malaga'daki Trinidad Sağlık Merkezinde, bağımlılığı olan hastalar için bireysel ve grup konsültasyonlarının yanı sıra okullarda, enstitülerde ve şirketlerde sağlığın teşviki ve geliştirilmesi üzerine atölye çalışmaları ve konuşmalar yürüterek çalıştı.

İşyerinde, Malaga'daki bir Tıbbi Muayene Merkezinde (Clínicas Rincón SL) tıbbi direktördü. Çeşitli özel kliniklerde çalıştı ve şu anda Malaga'da kendi muayenehanesinde psikoterapist olarak çalışıyor.


En son incelenen makaleler