Thumb Author Ángel Redondo

Ángel Redondo

Psikolog


Psikogerontoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Yaşlı yetişkinlerle, özellikle demanslı hastalarla çalışma konusunda geniş deneyime sahiptir. Rezidanslarda, Alzheimer hastalarının yakınlarına destek elemanı olarak, nörolojik rehabilitasyon uzmanı, genel sağlık psikoloğu ve yayıcı olarak çalıştı. Şu anda Sanitas Mayores'te psikolog.

Yazar hakkında

Salamanca Papalık Üniversitesi'nden (2014) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Çalışmalarını, mezun olduğu okulda (2016) Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesi ve Salamanca Üniversitesi'nden (2017) Psikogerontoloji alanında yüksek lisans derecesi ile tamamladı.

Ayrıca eğitimini ilerletmek için çeşitli kurslar almıştır.  Bunlar, yaşlanmada sağlık ve esenlik, bilişsel stimülasyon, geriatride klinik uygulama, demansta nöropsikolojik değerlendirme, nörodejeneratif hastalıklarda yas ve aile üyeleri ve ileri hastalığı olan hastalar için kapsamlı bakım gibi konular etrafında dönmüştür.

2014 yılından itibaren profesyonel olarak sağlık psikoloğu olarak, 2017 yılından itibaren ise psikogerontoloji uzmanı olarak, özellikle demanslar alanında çalışma ve eğitim yapmaktadır. İspanyol Kansere Karşı Derneği'nde, San Juan de Dios Hastane Merkezi'nde, Alzheimer Ailesi Derneği'nde ve yaşlılar için farklı konutlarda psikolog olarak görev yaptı. Klinik ve adli psikoloji ve tıp eğitimi konulu konferanslara katılmıştır.

Şu anda Sanitas Mayores'te genel sağlık psikoloğudur ve farklı dijital medya ile bir alanda dağıtıcı olarak işbirliği yapmaktadır.


Son makaleler