Logo image
Logo image
Gema Sánchez Cuevas

Gema Sánchez Cuevas

Tıbbi ekip
Psikolog

Dijital dergi La Mente es Maravillosa'nın ( Aklınızı Keşfedin'in) web direktörü. Burada düzenleme, yazma ve içerik yönetimi görevlerini yerine getirir. Psikoloji alanında kapsamlı bir eğitim ve deneyime sahiptir ve uzmanlık alanları ile ilgili konuşmalar ve atölye çalışmaları yapmaktadır. Beynine bir kalp koy (2020) kitabının ortak yazarıdır ve Şimdi sizin anınızdır kitabının yazarıdır. İyileşmenin ve mutlu olmanın anahtarları (2022) kitabına da imza atmıştır.

Yazar hakkında

Salamanca Üniversitesi'nden Psikoloji Derecesi (2012) ve Genel Sağlık Psikoloğu olarak nitelikli, üniversite numarası: EX01253. ISPCS ve AEPC'den Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir (2014), Sistemik Müdahale Uzmanı (2016), Sıhhi Uzmanlık, Sivil-Ticari Arabuluculuk (2013), Psikosomatik Psikoloji Uzmanı (2013) ve Cinsel Eğitim Monitörü ( 2013) derecelerine sahiptir. Halen Salamanca Üniversitesi'nde doktora öğrencisidir.

Farklı üniversiteler (USAL, UPSA, UH) ile işbirliği içinde psikoloji uygulamalarına yönelik özel ders vermektedir. Aynı zamanda Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde Üçüncü Nesil Terapiler alanında üniversite yüksek lisans derecesinde TFM direktörüdür.. Bir tıbbi muayene merkezinde tıbbi direktörlük yapmıştır (2013).

2012'den beri APOAT Terapötik Topluluğu'nda uyuşturucu bağımlılığı alanında, Don Benito - Vva de la Serena Hastanesi'nde ve AOEX'te psiko-onkoloji alanında, AEXFATP'de sınırda kişilik bozukluğu olan kişilerle ve özel alanda profesyonel olarak çalışmaktadır. Extremadura 2016-2020'nin III Kapsamlı Ruh Sağlığı Planı'nın ortak yazarıdır.

Uluslararası konferanslara ve psikoloji konferanslarına katılmıştır, derneklerde, okullarda ve kuruluşlarda söyleşiler ve çalıştaylar vermektedir. Halen La Mente es Maravillosa'nın web direktörüdür, Arjantin Sistemik Okulu'nun Sinirbilimleri ve Sosyal Bilimler Laboratuvarı (LINCS) ve Flores Üniversitesi ile işbirliği yapmaktadır. Ayrıca Canal Sur Radio, Cadena Ser ve Canal Extremadura gibi çeşitli medya kuruluşları, Mujerhoy , Objective Welfare ve Mente Sana gibi dergiler ve The Huffington Post , ABC Bienestar , Psicoactiva ve El Periódico Extremadura gibi diğer dijital medya ile de işbirlikleri yapmaktadır.


En son incelenen makaleler