Thumb Author Laura Rodríguez

Laura Rodríguez

Psikolog


Yetişkinler ve ergenler için psikoterapi konusunda uzmanlaşmış psikolog. Hem yüz yüze hem de çevrimiçi hizmetler sunan bir psikoloji ofisi olan Crea Equilibrio'nun eş direktörüdür. Çalışmasını sistemik bütünleştirici yaklaşıma dayalı olarak, teorik ve pratik düzeyde bu konuya girişecek şekilde yönlendirdi. Ayrıca farklı dijital medya için bir organizatör olarak işbirliği yapıyor.

Yazar hakkında

Huelva Üniversitesi'nden (2013) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Seville Üniversitesi Kalıcı Eğitim Merkezi'nden İlişkisel Psikoterapide Klinik Denetim alanında yüksek lisans derecesine sahiptir (2018). Bu son çalışma evinde Vakaların Güncellenmesi ve Denetimi konusunda Sürekli Eğitim programlarını takip etmiştir. Ayrıca, Nebrija Üniversitesi'nden Toplumsal Cinsiyet Şiddeti uzmanı ve Madrid'deki Bağlamsal Psikoloji Enstitüsü'nden Bağlamsal Terapiler uzmanıdır. Üniversite numarası AN08673.

Profesyonel faaliyetini yüz yüze terapiye, konsültasyonda ve çevrimiçi olarak adamıştır. Faaliyetleri hem bireysel, hem aile hem de çiftler üzerinedir. Terapötik yaklaşımı bütünleştirici ve esas olarak sistemiktir. Çevre ve insanların oluşturduğu ilişkisel bağların önemini dahil eder. Çalışmalarını özel olarak gerçekleştirmenin yanı sıra, psikoloji ve kişisel gelişim üzerine makalelerin yazımı ve editörlüğü ile de bir yayıcı olarak işbirliği yapmaktadır.


Son makaleler