Thumb Author Ana Couñago Sobral

Ana Couñago Sobral

Psikolog


Psikopedagoji alanında uzmanlaşmış psikolog. Çocuklarda duyguların yönetimi ve nörogelişimsel bozukluklarla ilgili çeşitli kursların kolaylaştırıcısı olmuştur. Beş yılı aşkın bir deneyim birikimi ile psikopedagog olarak kurum ve kuruluşlarla el ele çalışmıştır. Uzmanlık alanında araştırma projeleri ve makaleler geliştirmiştir.

Yazar hakkında

2016 yılında Santiago de Compostela Üniversitesi'nden (USC) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Deusto Üniversitesi'nden Özel Eğitim İhtiyaçları alanında yüksek lisans derecesi (2017).

Erken Müdahale Kursunu (İspanyol Eğitim Merkezleri Konfederasyonu, 2018) ve Özel Eğitimde Çok Duyuslu Sınıf Kursunu (İspanyol Eğitim Merkezleri Konfederasyonu, 2019) tamamladı.

Biscay Resmi Psikoloji Koleji dergisi için bir makale yayınladı. Yüksek kapasiteli öğrencilere dikkat üzerine bir e-öğrenme kursunun yazarıdır. Psikopedagojik çalışmalar yürüten çeşitli dernek, merkez ve enstitülerle işbirliği yaptı. 2017 yılından itibaren farklı merkezlerde ve psikoloji dolaplarında eğitim alanında uzmanlaşmış psikolog olarak görev yapmaktadır.