Thumb Author Rocío García Garzón

Rocío García Garzón

Psikolog


Psikolog üçüncü kuşak terapilerde uzmanlaşmıştır. Ayrıca sistematik terapi, klinik psikoloji, kişisel gelişim, koçluk, yunus terapisi, kişisel değişim yönetimi ve yetenek yönetimi alanlarında teorik ve uygulamalı eğitimler almıştır. Çocuk ve ergenlere okul dışı destek sağlayan, bilimsel projelerde araştırmacı ve konuşmacı olarak, kronik hastalığı olan hastalara yönelik psikolojik destek oturumlarında ve klinik psikolog olarak çalıştı.

Yazar hakkında

Granada Üniversitesi'nden (2013) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Camilo José Cela Üniversitesi'nden (2016) İnsan Kaynakları, Koçluk ve Yetenek Yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve Almería Üniversitesi'nden Bağlamsal Terapiler ve Üçüncü Nesil Terapiler konusunda uzmandır (2017). Ayrıca telepsikoloji, hayvan destekli terapi ve klinik psikoloji eğitimlerini tamamlamıştır.

Klinik ve sağlık psikolojisi, girişimcilik ve kişisel gelişim konularında ulusal konferanslara katılmıştır. Ayrıca talassoterapi ve yunus terapisi alanında uluslararası işbirliği projelerinde yer almıştır.

2014 yılından itibaren profesyonel olarak genel sağlık psikoloğu ve koçluğu yapmaktadır . Kronik ağrı, fibromiyalji ve güçlü bir psikolojik bileşene sahip diğer hastalıklar alanını vurgulayarak sağlık araştırma projelerinde Granada Üniversitesi ile işbirliği yapmaktadır . Ayrıca Felizia TAMM Derneği ile ailelere yönelik atölye çalışmaları ve yunus terapisti olarak çalışmaktadır. Çocuklar ve gençler için öğretmen ve danışman olarak çalıştı.

Psikolog olarak çalışmalarını dijital medya için yazma ve düzenleme projeleri ile tamamlıyor. Öncelikle duygusal zeka, üçüncü nesil terapiler, davranışsal aktivasyon, bilişsel terapi ve kişisel gelişim etrafında dönen konulara odaklanır; mesleki kariyeri boyunca uzmanlaştığı alanlardır.


Son makaleler