Logo image
Logo image
Maria Belen Saura

Maria Belen Saura

Tıbbi ekip
Psikolog

Nöropsikoloji, klinik psikoloji ve eğitim psikolojisi alanlarında geniş deneyime sahip psikolog. Ruh sağlığı programlarında gönüllü olarak, ergenlerde madde kullanımının önlenmesine yönelik planların tasarımında, uyuşturucu bağımlılığı konulu çalıştayların kolaylaştırıcılığında, pedagojik danışmanda ve psikoterapist olarak işbirliği yaptı. Ayrıca uzmanlık alanları ile ilgili olarak konferanslara ve dağıtıcı olarak katılmıştır.

Yazar hakkında

Córdoba Ulusal Üniversitesi'nden (2021) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Eğitimini, mezun olduğu okuldan Uyuşturucu Bağımlılığı ve Bağımlılıkları (2019) ve Problemli Madde Kullanımının Önlenmesi (2021) alanlarında bir lisansüstü kursu ile genişletti. Ayrıca Psikologlar Koleji'nde (2017) yürütülen Adli Uygulamalarda Psikolojik Uzmanın Rolü dersi de vardır.

María Belén Saura, Sorunlu Tüketimi Önleme Hizmetinin ve Nöropsikoloji Hizmetinin bir üyesidir. IV Uluslararası Psikoloji Kongresi, VII Ulusal Psikoloji "Bilim ve Meslek" Kongresi (2020), XXII Arjantin Nöropsikiyatri ve Bilişsel Sinirbilim Kongresi (2020) ve Vll Tucumán Psikoloji Kongresi'ne (2021) katılmıştır. Nöropsikoloji, psikopedagoji ve klinik psikoloji alanında deneyim kazanır.

Öğretmenler için rehber: Okulda sorunlu tüketimin önlenmesi, SEU Psikoloji Fakültesi, UNC (2019) kitabının ortak yazarıdır. Sağlık alanında, sorunlu tüketimi önleme çalıştaylarının kolaylaştırıcısı olarak ve klinik alanda patolojik yaşlı yetişkinlerin nöropsikolojik değerlendirmelerini yürüterek çalıştı. Halen bilişsel davranışçı teori ve nöropsikolojiden bağımsız bir klinik psikolog olarak çalışmaktadır. Çeşitli ruh sağlığı ve sosyal içerme programlarında gönüllü olarak yaptığı çalışmalar da öne çıkıyor.


En son incelenen makaleler