Logo image
Logo image
María Vélez

María Vélez

Tıbbi ekip
Psikolog

Psikolog, sinirbilimde uzmanlaşmıştır. Almería Üniversitesi'nde Klinik Nöropsikoloji alanında yüksek lisans kursunun eş direktörüdür ve aynı zamanda misafir profesördür. Eğitim alanıyla ilgili çeşitli bilimsel makaleler yayınladı ve yabancı üniversitelerde kalıyor. İlgi alanları şu anda reklamcılık, nöropazarlama ve iletişim psikolojisi etrafında dönüyor.

Yazar hakkında

Seville Üniversitesi'nden Psikoloji Mezunu (2012) Granada Üniversitesi'nden Sinirbilim ve Ağrı alanında yüksek lisans derecesine (2013) ve ikinci araştırma evinden Bilişsel ve Duyuşsal Sinirbilim alanında doktora derecesine sahiptir (2020).

University of South Florida'da (2018) araştırma konaklamaları gerçekleştirmiş ve eğitim alanı ile ilgili çeşitli projeler ve bilimsel yayınlar üstlenmiştir. Çocuk atölyelerinin gözlemcisi ve farklı derneklerde gönüllü psikolog olmuştur. Ayrıca üniversite hastanelerinde bilişsel stimülasyon platformlarıyla ve bilimsel teknisyen olarak çalışmıştır. Nöropazarlama, işletmeye uygulanan davranışsal ekonomi ve reklamcılık alanlarında da uzmanlaştığı için ikinci alandaki deneyimi çok sağlamdır.

Halen Almería Üniversitesi Akademik Sekreterliği'nin bir parçasıdır. Bu çalışmalar evinde misafir profesör ve Klinik Nöropsikoloji alanında lisansüstü kursun eş direktörüdür. İlgi alanları günümüzde reklam, iletişim, sosyal sinirbilim ve sanat psikolojisine odaklanmaktadır.


En son incelenen makaleler