Thumb Author Juan Pablo Quintero Macias

Juan Pablo Quintero Macias

psikolog


Eğitim sürecinde uzman psikolog. Araştırma görevlisi, eğitim psikoloğu, eğitim programı tasarımcısı ve serbest gazeteci olarak çalıştı. Ayrıca şiir ve kısa öykülere ağırlık vererek yazar olarak bir kariyer geliştirdi.

Yazar hakkında

Pontificia Universidad Javeriana'dan (2021) felsefe ve araştırma metodolojilerine vurgu yaparak Psikoloji bölümünden mezun oldu .

Şair ve yazar, Bogotá şehrinde Casa de Poesía Silva'da kurslar aldı ve Javeriana Üniversitesi Edebiyat Araştırmaları Fakültesi'nin edebi yaratım dergisi 20 /20'de birkaç şiir yayınladı. Profesyonel kariyeri, 2019'da yaşlı bir yetişkinin biyografisi olan Apuntes de un gregario'yu yazarak, topluluklara ve eğitim kurumlarına psikososyal müdahaleden anlatı yöntemleriyle terapötik müdahaleye kadar uzanır.

Ayrıca FARC (2016) ile imzalanan Barış Anlaşmalarının uygulanması çerçevesinde Hakikat Komisyonu'nun uygulama sürecini öğrenme fırsatı buldu. Diners gibi dergilerde habercilik ve yazma görevlerinde işbirliği yaptı. Araştırma görevlisi, serbest gazeteci, eğitim süreci tasarımcısı ve eğitim psikoloğu olarak işbirliği yaptı. Şu anda gerçeklik ve fantezinin birbiriyle karıştırıldığı bir hikaye koleksiyonu üzerinde çalışıyor.