Thumb Author Raquel Aldana

Raquel Aldana

Psikolog


Duygusal psikoloji, üçüncü nesil terapiler ve bilişsel-davranışçı terapi alanlarında teorik ve pratik düzeyde eğitim almış psikolog. Farklı otorite üniversitelerde öğretmen olarak çalıştı. İlgi alanı klinik psikolojidir, ancak iletişim, sosyal yardım ve araştırma gibi diğer yönlerle de ilgilenir. Çocuklara, gençlere ve ailelere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yazar hakkında

Psikoloji bölümünden mezun oldu  Salamanca Üniversitesi (2012). Üçüncü Nesil Bağlamsal Terapiler uzmanı, Bilişsel-Davranışçı Terapi uzmanı ve Duygusal Eğitim uzmanıdır . Çocuklar, gençler, yetişkinler ve aileler için terapi ve psikolojik danışmanlık alanı olan Raquel Aldana Psikoloji'nin direktörü olarak çalışmaktadır. Üniversite numarası: R - 00714.

Salamanca Üniversitesi (UPSA), La Rioja Üniversitesi (UR), Katalonya Açık Üniversitesi'nde (UOC), Uluslararası La Rioja Üniversitesi'nde (UNIR), Ulusal Uzaktan Eğitim Üniversitesi'nde (UNED) ve Salamanca Üniversitesi'nde (USAL), Pontifical'de işbirliği yapan bir profesördür

F arklı medya kanalları ile işbirliği yapmıştır. Bazıları öne çıkıyor  El Pais , Diario La Rioja , OndaCero ve Canal Sur; ek olarak Tea Ediciones veya Pearson Clinical Assessment gibi yayıncılar.

Psikoloji ve ilgili bilimlerle ilgili konferanslara aktif olarak katılır. Bu bağlamlarda referans ve uygunluk konularında farklı kurum ve şirketlerde konuşmalar ve çalıştaylar vermektedir. Çocuklar için terapist olarak çalıştı ve işitme engelli öğrencilerin sınıfa dahil edilmesi konusunda araştırmalar yaptı.


Son makaleler