Logo image
Logo image
Sara Clemente

Sara Clemente

Tıbbi ekip
Psikolog ve gazeteci

Çocuk ve ergen terapisi, aile terapisi ve sistemik terapi eğitimi almış psikolog. Ayrıca gazetecilik eğitimi almış, bu nedenle iletişim alanında geniş deneyime sahip. Halen psikoloji ve sağlıkla ilgili medya için editör ve yazar olarak çalışmaktadır.

Yazar hakkında

İnternet Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu (2019). Francisco de Vitoria Üniversitesi'nden (2021) Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve Madrid Complutense Üniversitesi'nden (2021) Sistemik Aile ve Çift Terapisi konusunda uzmandır. Bu nitelikleri elde etmeden önce, Madrid Carlos III Üniversitesi'nden (2012) Gazetecilik ve Görsel-İşitsel İletişim bölümünden mezun olmuştur.

Çoklu basılı ve dijital mecralarda metin yazarı ve iletişim danışmanı olarak çalışmıştır. Anda Conmigo Çocuk ve Ergen Terapi Merkezlerinde sağlık psikoloğu olarak çalışmaktadır. Çocuk, ergen ve aile terapisi alanlarında uzmanlaşmıştır. Halen sağlık, psikoloji ve esenlik konularının yazarı ve editörü olarak farklı medya ile işbirliği yapmaktadır.


En son incelenen makaleler