Logo image
Logo image
Carolina López De Luis

Carolina López De Luis

Tıbbi ekip
Psikolog

Psikolog, nöropsikoloji ve nörobilimlerde uzmanlaşmıştır. Alzheimer hastalığı ve diğer bunama türleri hakkında araştırmalar yaptı. Lisansüstü programlarda öğretmenlik yaptı, aynı zamanda TFM eğitmenliği yaptı. Halen çeşitli kuruluşlarda psikolog ve nöropsikolog olarak çalışmaktadır.

Yazar hakkında

Bask Ülkesi Üniversitesi'nden (2012) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Salamanca Üniversitesi'nden Nörobilim alanında yüksek lisans derecesi (2014), Katalonya Açık Üniversitesi'nden Nöropsikoloji alanında yüksek lisans derecesi (2018) ve La Universidad en Internet'ten Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesi (2022). Ayrıca, Salamanca Üniversitesi'nden (2018) Nörobilim alanında doktora derecesine sahiptir .

Doktora programı boyunca Salamanca Üniversitesi Psikoloji Fakültesi'nde ve Alzheimer ve diğer demanslar için Devlet Merkezi'nin tesislerinde Alzheimer hastalığı ve hafif bilişsel bozukluğu olan hastalar için araştırma, nöropsikolojik değerlendirme, bilişsel stimülasyon tedavisi gerçekleştirdi.

CITA-alzheimer Vakfı'nda nöropsikolog olarak çalışmaktadır. Özel muayenehanesinde araştırma çalışmaları, nöropsikolojik değerlendirmeler, bilişsel stimülasyona müdahale ve nöropsikolojik raporların hazırlanmasını gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda farklı eğitim kurumları için TFM eğitmeni ve ayrıca nöropsikoloji ile ilgili kurs ve programların kolaylaştırıcısıdır.


En son incelenen makaleler