Thumb Author Leticia Aguilar Iborra

Leticia Aguilar Iborra

Psikolog


Psikolog, yas ve kabullenme terapilerinde uzmanlaşmıştır. Psikoloji alanında kapsamlı bir akademik eğitim almış ve kronik hastalıkları olan hastalara yardım eden farklı kurum ve kuruluşlarda gönüllü olarak çalışmıştır. Şu anda özel muayenehanesinde psikolog olarak çalışıyor ve dijital medya ile zihinsel sağlık ve zindelik için yazar ve editör olarak işbirliği yapıyor.

Yazar hakkında

Malaga Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden mezun oldu (2014). Aynı üniversiteden Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesi (2017), Pablo de Olavide Üniversitesi'nden İntihar Davranışları alanında yüksek lisans derecesi (2018) ve Almería Üniversitesi'nden Üçüncü Nesil Bağlamsal Terapiler alanında yüksek lisans derecesi (2021). Ayrıca UAL (2015) tarafından Üçüncü Nesil Terapiler ve İnternet Üniversitesi tarafından Palyatif Bakım (2015) konusunda uzmandır.

Göğüs Kanseri İçin Ameliyat Olan Kadınlar Derneği, İspanyol Kanserle Mücadele Derneği ve Concordia Anti-AIDS Derneği gibi farklı derneklerde gönüllü çalışmalar yoluyla kronik hastalığı olan nüfusa bakma deneyimine sahiptir. Bütün bunlar için yas terapisinde teorik ve pratik düzeyde uzmanlaştı .

Halen İspanya'nın Marbella şehrinde serbest psikolog olarak çalışmaktadır. Anksiyete bozukluğu olan hastalarla çalışır ve kabul ve bağlılıkla ilgili psikoterapi geliştirir. Ayrıca zihinsel sağlık üzerine makaleler yazmak ve düzenlemek için dijital medya ile işbirliği yapmaktadır.