Thumb Author Raquel Beneito Vilaplana

Raquel Beneito Vilaplana

Psikolog


Danışmanlık ve duygusal bağımlılık konusunda uzmanlaşmış psikolog. Klinik psikolog, sosyal bütünleştirici, müdahale programlarında gönüllü, araştırmacı, psikoterapist ve yayıcı olarak çalıştı. Ulusal ve uluslararası konferanslara katıldı ve farklı medya ve dijital platformlar için psikoloji makaleleri yazarı ve editörü olarak işbirliği yapıyor.

Yazar hakkında

Barselona Özerk Üniversitesi'nden (2018) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Eğitimini Euroinnova Business School'dan Uyku Bozuklukları ve İspanyol Psikosomatik Tıp ve Psikoterapi Derneği'nden (2022) Psikosomatik uzmanlığı ile tamamladı.

Ayrıca Madrid Complutense Üniversitesi'nden Duygular, Stres ve Sağlık Psikopatolojisi (2020) ve Barselona Özerk Üniversitesi'nden Psikolojik İlk Yardım Eğitimi alanında uzmandır. Ayrıca Institut Gomà'dan Benlik Saygısı ve Kişisel Gelişim alanında Eğitim ve Uygulama derecesine sahiptir. Katalonya Psikologlar Koleji tarafından Collegiate No. 27291.

Günlük Stres ve Dinlenme Anketi'nin oluşturulmasında UAB Temel Psikoloji Bölümü ile işbirliği yaptı. Psikolog olarak 4 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ruh sağlığı alanında klinik, vakıf ve kuruluşlarda çalıştı. Halen teletıp alanında farklı şirketler ve özel müşteriler için çalışan bir psikolog olarak danışmanlık hizmeti vermektedir.


Son makaleler