Thumb Author María Paula Rojas

María Paula Rojas

Psikolog


Nöropsikolog bilişsel stimülasyon konusunda uzmanlaşmıştır. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için nöropsikolojik değerlendirmeler yapan kurumlarla çalıştı. Ayrıca uzmanlık alanı ile ilgili değerlendirme ve raporları yürüttüğü özel ofisi de bulunmaktadır. Halen Salamanca Üniversitesi'nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Yazar hakkında

Pontificia Universidad Javeriana'dan (2014) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Salamanca Üniversitesi'nden Nöropsikoloji alanında yüksek lisans derecesine (2018) ve Nöropsikolojik Rehabilitasyon ve Bilişsel Stimülasyon alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. ( Barselona Özerk Üniversitesi (2019)). Halen Salamanca Üniversitesi'nde doktora programına devam etmektedir.

XI Kolombiya ve VII İbero-Amerikan Nöropedagoji ve Nöropsikoloji Kongresi'ne katıldı. Benzer şekilde, XI Uluslararası Hastane İçi Klinik Nöropsikoloji Kongresi'ne de katılmıştır.

2014 yılından bu yana psikolog ve nöropsikolog olarak çalışmakta, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde nöropsikolojik değerlendirmeler yapmaktadır. Ayrıca nöropsikolog olarak hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde ve yaşlılar için evlerde staj yaptı. Nörobilim, psikoloji ve eğitim üzerine makalelerin yayılmasına adanmış dijital bir platform olan NeuroClass'ın kurucu ortağıdır .


Son makaleler