Logo image
Logo image
Isabel Ortega

Isabel Ortega

Tıbbi ekip
Psikolog

Hukuk psikolojisi ve davranış bilimleri alanında uzmanlaşmış psikolog. Adli psikoloji, duygusal zeka, nöroeğitim ve nöropsikoloji alanlarında farklı kurs ve programlarla eğitim almıştır. Surrey Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı ve yaz okulu çocuk gözlemcisi olarak işbirliği yaptı.

Yazar hakkında

Granada Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden mezun oldu (2020). Almeria Üniversitesi'nden Davranış Bilimleri Araştırma Yüksek Lisans Derecesi (2021) ve Granada Üniversitesi'nden Hukuk ve Adli Psikoloji Yüksek Lisans Derecesi (2022) almıştır. Granada Üniversitesi'nden Ölüm ve Yas Süreçlerinde Terapötik Refakat ve Aile Müdahalesi kursuna ve Almeria Üniversitesi'nden Adli Nöropsikoloji kursu sertifikasına sahiptir. Ayrıca, Murcia Üniversitesi'nden Hukuk-Adli Psikoloji alanında uygulamalı bir kursa sahiptir ve Ulusal Uzaktan Eğitim Üniversitesi'nden cinsel sömürü ve insan kaçakçılığı konusunda tamamlayıcı eğitim almıştır.

2020 yılından bu yana, özellikle yaşlılar, cezaevlerindeki insanlar, sosyal entegrasyon merkezlerine mensup insanlar, üniversite öğrencileri ve farklı kültürlerden çocuklar gibi belirli popülasyonlara ait kişilerle araştırma alanında deneyime sahiptir. Psikoloji dışında kitap okumaktan, spordan ve müzikten hoşlanır.