Thumb Author José Padilla

José Padilla

Psikoloji


Eğitim ve felsefi uygulamalarla ilgilenen klinik psikolog. Hastaların ve ailelerinin refahını iyileştirmeyi amaçlayan modeller, stratejiler ve programlar tasarlama bağlamında şizofreni teşhisi konan hastalar için klinik psikolog olarak çalıştı. Eğitim alanında yüksek lisans yaptığı bir üniversite olan Pontificia Universidad Javeriana'da aktif bir araştırmacıdır.

Yazar hakkında

Medellin Üniversitesi'nden (2020) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Dernek numarası: 217763 (COLPSIC). Pontificia Universidad Javeriana de Bogotá'da Eğitim alanında yüksek lisans öğrencisi. Felsefi Uygulamalarda Özerk Yaratma Eğitim Merkezi'nde (CECAPFI) Felsefi Danışmanlık diplomasına sahiptir. IX İbero-Amerikan Klinik ve Sağlık Psikolojisi Kongresi'ne ve İbero-Amerikan Klinik ve Sağlık Psikoloji Derneği (APICSA) tarafından düzenlenen çeşitli çalıştaylara katıldı.

Klinik psikoloji alanında, özellikle şizofreni teşhisi konmuş hastalarla çalışma tecrübesine sahiptir. Bu kapsamda hem hastaların kendilerine hem de ailelerine yönelik danışmanlıklar, terapiler ve psikoeğitimler geliştirmiştir. Halen Pontificia Universidad Javeriana'daki In-Novum Educatio araştırma grubunun bir parçasıdır .


Son makaleler