Thumb Author María Betancur

María Betancur

Psikolog


13 yıldan fazla mesleki deneyime sahip klinik psikolog. Terapilerini bilişsel-davranışçı modele dayalı olarak geliştirdiği kendi özel muayenehanesi vardır. Devlet programları, psikiyatri klinikleri ve yüksek öğrenim sağlıklı yaşam merkezleri ile işbirliği yaptı. Kolombiya'nın eski savaşçı nüfusuna uyguladığı bir alan olan duygusal krizleri yönetmede uzmanlaştı.

Yazar hakkında

Pereira Katolik Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden mezun oldu (2009). Ayrıca Kolombiya Katolik Üniversitesi'nden (2013) Klinik Psikoloji alanında uzmanlık derecesine sahiptir. Duygusal Kriz Yönetimi ve İntihar Riski ve Kabul ve Taahhüt Terapisi konularında eğitim projelerine katılmıştır. Dernek numarası: profesyonel kart 109082

Bilişsel-davranışçı yaklaşımdan klinik alanda uzmanlaşmış bir psikolog olarak 13 yıllık deneyime sahiptir. Psikiyatri hastanelerinde, çocuklarla ve eski savaşçı nüfusla ilgili devlet programlarında ve üniversitelerin sağlıklı yaşam merkezlerinde çalıştı. Ayrıca Kolombiya üniversitelerinde çeşitli lisans ve lisansüstü psikoloji programlarında ders vermiştir. Halen özel muayenehanesinde çalışmaktadır. Hobileri arasında okumak, yazmak ve seyahat etmek var.