Thumb Author Fátima Servián Franco

Fátima Servián Franco

Psikolog


Beden memnuniyetsizliği tedavilerinde uzmanlaşmış genel sağlık psikoloğu. Renacer Psikoloji Merkezi'nin direktörü ve Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde profesördür. Eğitim alanı ile ilgili birçok araştırma ve kongreye katılmıştır.

Yazar hakkında

Jaén Üniversitesi'nden (2009) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Aynı üniversiteden Klinik ve Sağlık Ortamlarında Değerlendirme ve Müdahale alanında yüksek lisans derecesine sahiptir (2010). Halen Psikoloji alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. Üniversite numarası: AO - 10682.

Klinik Psikofizyoloji Kongresi (Murcia, 2014) ve VI International Conference on Emotions and Well-being and Health (Universiteit van Tilburg, 2015) başta olmak üzere birçok uluslararası kongreye katılmıştır.

Kadınlarda beden disosiyasyonu ve beden memnuniyetsizliği üzerine çeşitli araştırmalara ortak yazarlık yapmıştır. Halen Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde profesör ve Renacer Psikoloji Merkezi'nin direktörüdür. Vücut memnuniyetsizliği tedavilerine vurgu yaparak genel sağlık psikolojisinde uzmanlaşmıştır. Ayrıca psikoloji ile ilgili dijital medya için metin yazarı ve editör olarak çalışmaktadır.


Son makaleler