Thumb Author Francisco Roballo

Francisco Roballo

Psikolog


Nöropsikoloji alanında uzmanlaşmış psikolog. Klinik psikolog, klinik nöropsikolog, akademik danışman, psikopedagog, psikolojik asistan ve dağıtıcı olarak çalıştı. Bu son yönü MasterClass projesi ve ulusal ve uluslararası düzeydeki konuşmalar ve kongreler aracılığıyla araştırıyor.

Yazar hakkında

Uruguay Doğu Cumhuriyeti Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden mezun oldu (2016). Salamanca Üniversitesi'nden (2018) Nöropsikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve ikinci araştırma evinde Psikoloji alanında doktora yapmak için çalışmaktadır. ACJ Üniversitesi Enstitüsü'nden (2014) Futbol Antrenörü lisansına sahiptir.

Hospital de Clínicas'ın (Uruguay) uyku biriminde özel muayenehanede çeşitli işlerde çalışan klinik psikolog. Club Unionistas de Salamanca'nın koçu ve psikoloji kabinesinin bir parçası. Akademik danışman, klinik nöropsikolog ve psikolojik danışman olarak da görev yaptı.

Siyasi, felsefi ve psikolojik alanlarda çeşitli dijital medyanın yazarı ve yöneticisi. Bir psikoloji sosyal yardım platformu olan NeuroClass projesinin direktörüdür. Halen uyku bozuklukları alanında nöropsikolojik ve psikometrik araştırmalar üzerinde çalışmaktadır .


Son makaleler