Thumb Author Laura Fuster Sebastián

Laura Fuster Sebastián

Psikolog


Bilişsel-davranışçı yaklaşımla terapilerde uzmanlaşmış genel sağlık psikoloğu. 2019 yılından bu yana Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesinde TFM'nin direktörlüğünü yapmaktadır. Yayıcı, üniversite profesörü, eğitim projelerinin gözlemcisi, konuşma terapisti ve klinik psikolog olarak çalışmıştır. Psikoloji alanında 15 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Yazar hakkında

Valencia Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden mezun oldu (2008). Eğitimini, mezun olduğu okuldan Psikopatoloji ve Sağlıkta Araştırma ve Gelişmeler alanında yüksek lisans derecesi (2011), Davranış Terapisi Merkezi'nden Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesi (2012) ve UV'den Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesi ile eğitimini tamamladı.

Ayrıca Avrupa Eğitmen Eğitmenleri Enstitüsü (2013), Pozitif Disiplin Derneği tarafından Pozitif Disiplin (2017) ve ikinci merkez tarafından Aile Eğitimi (2017) tarafından Eğitmen Eğitmeni olarak akreditasyona sahiptir .

2011'den beri Valensiya'da yetişkin, çocuk ve çift terapisi alanında çalıştığı Bilişsel Davranışçı Psikoloji Merkezi'nin direktörüdür . Eğitim projelerinde gözlemci, klinik psikolog, öğretmen, araştırmacı ve sosyal projelerde işbirlikçi olarak çalıştı. İspanya Bilişsel Davranışsal Klinik Psikoloji Derneği'nin (AEPCCC) Klinik Uygulama Sağlık Yüksek Lisans Derecesinde staj profesörü ve Segorbe Konuşma Terapisi ve Psikoloji Merkezi'nin eş direktörüydü.

Halen, Uluslararası Valencia Üniversitesi'nde Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesinde TFM'nin direktörü, bilişsel-davranışçı yaklaşıma sahip bir klinik psikolog ve çeşitli geleneksel ve dijital medya için bir yayıcıdır.


Son makaleler