Logo image
Logo image
María Prieto

María Prieto

Tıbbi ekip
Psikolog

Psikolog, emek oryantasyonu konusunda uzmanlaşmıştır. Kariyerini, 20 yılı aşkın deneyim biriktirdiği bir alan olan personel seçimi sektörüne odaklamıştır. Özel şirketler ve kamu idaresi ile işbirliği yapmış, insan kaynakları ile ilgili program ve çalıştayların kolaylaştırıcılığını yapmıştır.

Yazar hakkında

Salamanca Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Teknik Eğitim alanında bir dereceye sahiptir, bu nedenle istihdam ve serbest meslek için oryantasyon eylemleri verme konusunda uzmanlaşmıştır.

Personel seçimi, terfi ve kariyer gelişim planlaması alanlarında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. İnsan kaynakları alanında öğretmen olarak çalışmış ve aktif iş aramaya uygulanan yeni teknolojiler üzerine çalıştaylar vermiştir.

Aktif yaşlanma, aile müdahalesi, sosyal canlandırma, marjinalleşmenin önlenmesi ve yaşlılarda kişisel kaynakların güçlendirilmesi üzerine programların ve atölye çalışmalarının kolaylaştırıcısıdır.

İş arama ve eğitim alanında hem Castilla la Mancha hem de Castilla y León'un bölgesel Kamu İdareleri ile düzenli olarak işbirliği yapmaktadır. Tüm bu faaliyetleri hem sosyal medyada hem de özel platformlar aracılığıyla yaygınlaştırma ile birleştirir. Aktif yaşlanma sorunları üzerine çalışmaktadır. Halen kariyer rehberliği teknisyeni olarak çalışmaktadır.


En son incelenen makaleler