Thumb Author Laura Ruiz Mitjana

Laura Ruiz Mitjana

Psikolog


Psikolog çocukluk ve ergenlik konusunda uzmanlaşmıştır. Çocuk psikoloğu olarak çalıştı ve çalışmaları nörogelişimsel bozukluklara odaklandı. Psikolog olarak çalışması, yazar olarak mesleği ile tamamlanmaktadır. İlk kitabı 2018 yılında Círculo Rojo Editorial aracılığıyla yayınlandı.

Yazar hakkında

Barselona Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden mezun oldu (2015). Barselona Otonom Üniversitesi'nden (2017) Çocuk ve Ergen Klinik Psikopatolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve şu anda Lleida Üniversitesi'nde Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans yapmaktadır. Otizm spektrum bozukluğu ve zihinsel engellilik gibi nörogelişimsel bozukluklar konusunda uzmanlaşmıştır.

Katalan Fragile X Sendromu Derneği'nde ve Món Pediatric multidisipliner merkezinde (Barselona) çocuk ve ergen psikoloğu olarak çalıştı . Ayrıca Asproseat Proa Esplugues Foundation'daki bir Meslek Merkezinde psikolog olarak çalıştı ve burada zihinsel engelli ve buna bağlı zihinsel bozuklukları olan gençlere ve yetişkinlere katıldı.

Laura, çok küçük yaşlardan itibaren yazmaya sempati duymuştur. 2018'de Círculo Rojo Editorial, "Vivir de memoria" başlıklı ilk öykü koleksiyonunu yayınladı . Bilişsel-davranışçı bir psikoterapist olarak uzmanlaştı, ancak onları hastalarına bütünsel bir bakış açısıyla uyarlamak için başka modeller de çalıştı.


Son makaleler