Logo image
Logo image
María Alejandra Castro Arbeláez

María Alejandra Castro Arbeláez

Tıbbi ekip
Psikolog

Klinik psikanaliz ve sinirbilimde uzmanlaşmış psikolog. Araştırmaları psikanaliz ve sanat arasındaki ilişki etrafında dönüyor, bu yüzden ilgi alanı kültürel psikoloji. Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra'da profesör ve Salamanca Üniversitesi'nde Nörobilim alanında doktora öğrencisidir.

Yazar hakkında

Universidad del Rosario, Bogota, Kolombiya'dan Psikoloji bölümünden mezun oldu (2015). Bologna Üniversitesi'nden Klinik Psikanaliz (2016) alanında yüksek lisans derecesine ve Salamanca Üniversitesi'nden (2018) Nörobilim alanında yüksek lisans derecesine sahiptir . Halen ikinci kurumda Nörobilim alanında doktora eğitimi almaktadır.

Birkaç bilimsel makale yayınladı: Tanıdık koku alma uyarımının öz farkındalık üzerindeki etkisi ve Sanat ve delilik arasındaki ilişki . Kültürel psikoloji: sanat, eğitim, iş (2020) kitabının ortak yazarıdır. Nörobilim konferanslarına katıldı. Ayrıca hem Kolombiya'da hem de İspanya'da klinik psikolog ve öğretmen olarak çalıştı.

Birkaç yıldır sanat ve psikoloji arasındaki bağlantı üzerine araştırmalar yapıyor. Halen Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra'da Psikoloji ve Sinirbilim profesörü, psikoterapist ve içerik editörüdür. Ayrıca insan kaynakları personelinin seçiminde çeşitli şirketlerde eğitmen olarak görev yapmaktadır. Üniversite numarası: 172758.


En son incelenen makaleler