Logo image
Logo image
Sara González Juárez

Sara González Juárez

Tıbbi ekip
Psikolog

Karşılaştırmalı psikoloji alanında uzman psikolog. Son olarak yaptığı araştırmalar sayesinde etolojiye ilgi duymaya başladı, böylece hayvan psikolojisi konusunda da eğitim aldı. Bu alanlarda diplomalar almış ve çeşitli kurumlarda profesyonel olarak çalışmıştır.

Yazar hakkında

Madrid Complutense Üniversitesi'nden Psikoloji Derecesi (2014) almış ve Bilişsel ve Karşılaştırmalı Psikoloji alanında uzmanlaştır. Araştırma ve araştırma alanları bilişsel psikoloji, hayvan psikolojisi ve nöropsikolojidir. Ayrıca zorbalıkla mücadele programları geliştirmeye yönelik çalışmalarla eğitim alanında da eğitim almıştır.

UCM'nin Psikobiyoloji Bölümü'nde Çocuklukta Prososyal davranışlar ve Yeni Dünya Primatlarının sosyal sisteminin incelenmesi projelerine GECAH ile birlikte katılımı sayesinde gözlemsel ve deneysel araştırmalarda deneyime sahiptir. Karşılaştırmalı psikolojideki bu başlangıçlarla birlikte hayvan davranışlarını araştırmaya başladı.

Şu anda, karşılıklı anlayışın hem insanlar hem de hayvanlar için iyi bir birlikte yaşama, adalet ve kurtuluşa yol açtığı öncülü altında, etolojik meseleleri yayma konusunda uzmanlaşmıştır. Bilimsel bilgiyi herkes için erişilebilir bilgiye dönüştürmek, hepimiz arasında bağlantılar kurmak için en iyi araçtır.