Logo image
Logo image

İçerik Politikası

Akıl sağlığı söz konusu olduğunda, sorular var. İnternetteki çok miktarda veri, karar vermeyi karmaşık hale getirebilir. Bu nedenle hedefimiz basit: Size güvenilir, anlaşılması kolay ve sağlığınızı iyileştirmeye yönelik ruh sağlığı bilgileri sağlamak.

Editöryal vizyonumuz

Biz ruh sağlığı hakkında ücretsiz bilgi içeren dijital bir dergiyiz. Beyin, duygular ve insan davranışı hakkında kaliteli bilgileri okuyabilmeniz, dengeyi bulabilmeniz ve zindeliği elde edebilmeniz için net ve erişilebilir bir dil kullanıyoruz.

Aklınızı Keşfedin, en son bilimsel kanıtlara dayanarak yazan, alanında uzman profesyoneller tarafından onaylanan, ruh sağlığı hakkında büyük miktarda içerik toplar. Burada bulduklarınız her zaman doğrulanmış ve güvenilir veriler olacaktır.

Değerlerimiz

İçeriğimize rehberlik eden, Aklınızı Keşfedin’in değerleridir:

  • Güven: Burada okuduklarınız profesyoneller tarafından değerlendirilmekte ve bilimsel bilgilere dayanmaktadır. Yayınladığımız öneri ve tavsiyelere güvenebilirsiniz.
  • Dahil etme: Akıl sağlığı hakkında genelleme yapamazsınız. Her insanın kendi deneyimleri ve kişiliği vardır, bu nedenle portalımız bu farklılıklara duyarlıdır ve tüm sesleri içeriğinde barındırır.
  • Yakınlık: Psikolojik terimler okuyucular için bunaltıcı olabilir. Bu nedenle, burada kendimizi günlük gerçekliğe dayanan ve anlaşılması kolay, sıcak ve basit bir dille ifade ediyoruz.
  • Kalite: En büyük değerimiz içeriğimizin kalitesidir. Bir yayını oluşturan tüm editoryal süreç, söylediklerimizin doğruluğunu ve yararlılığını sağlama ilkesine dayanmaktadır.

İletişim kurma şeklimiz

Tanıdık ve anlaşılır bir iletişim türü seçiyoruz. Özellikle ruh sağlığı alanında sıcaklık, kaybetmek istemediğimiz bir özellik haline gelir.

Genelleme yapmadığımız için kapsayıcıyız ve empatik bir sese sahibiz. Biz başkaları için içerik üreten insanlarız. Aklınızı Keşfedin, okuyucuları anlayan, kendini onların yerine koyan, içinde bulundukları duruma cevap aradıklarını anlayan ve psikolojik iyilik hallerini artıracak öneriler sunan bir portal.

Akıl sağlığı konusunda hala var olan damgalamayı kırma konusunda çok kararlıyız. Bu nedenle, içeriğimizin çoğu, okuyucularımızı bilgilendirmek ve bunları mümkün olan en iyi şekilde kabul etmeleri ve bunlarla başa çıkmaları için güçlendirmek için zor konuları ele almaya odaklanır.

Empatik duruşumuzda, yargılayıcı değiliz. Okuyucularımıza ruh sağlıklarında yaşam kalitelerini artıracak bir yol bulmaları için rehberlik ediyoruz. İçeriğimizin daha fazla insanı, grubu ve hatta topluluğu içeren daha büyük bir süreç çerçevesinde bir yardımcı olması için her zaman bir psikoloji uzmanına danışmanızı öneririz.

Portalımız kendinden emin ama anlaşılır terimlerle konuşuyor. İçeriği hazırlayan editör ekibi, değerlerimize saygı duyan ruh sağlığı profesyonellerinden oluşmaktadır.

Editörlerimizin izlediği stil kılavuzu, doğruluk ve kapsamlılığı göz ardı etmeden basitliğe odaklanır. Sesimiz aynı zamanda sıcak ve profesyonel, ölçülü ve cana yakın, anlaşılır ve bilimseldir.

Ekibimiz

Aklınızı Keşfedin, katı bilimsel parametreler altında incelenen güncel, güvenilir, kaliteli bilgiler sunmak için ruh sağlığı uzmanlarından oluşan bir ekibe sahiptir. Bu, içeriği sıcak ve anlaşılır bir şekilde aktarma becerisine sahip, cana yakın ve empatik profesyoneller oldukları gerçeğini değiştirmez.

Yazma ve düzenleme ekibinin bir parçası olan, olan ve olacak olan profesyonellerin seçimi, değerlerimiz ve sesimiz tarafından yönlendirilir. Bu nedenle titiz bir seçim süreci uygulanmaktadır.

Editörlük sürecimiz

Aklınızı Keşfedin için içerik seçimi, okuyucuların yaşam tarzını ve esenliğini iyileştirmek için neyin yararlı olabileceğini göz önünde bulundurur. Bu nedenle bütüncül bir yaklaşımla güncel psikolojik ve sosyal konulara öncelik verilmektedir.

Ruh sağlığı haberleriyle ilgili olarak özel bir seçim yapıyoruz. Ekibimiz, yaşamınız için temel teşkil edebilecek haberleri günlük olarak araştırır.

Konular yazılmak üzere onaylandıktan sonra editör ekibinin profesyonelleri güncel, güncel, güvenilir içerikleri bilimsel verilerle ve okuyucularımızın anlayabileceği sade bir dille hazırlar. Kalitenin değeri çok önemlidir, bu nedenle yayınlanmadan önce makalelerimizdeki ifadelerin doğruluğunu kontrol ederiz. Bizim için intihal ciddi bir suçtur, bu nedenle, yayınladığımız içeriğin orijinal içerik olduğundan emin olmak için düzenleme ekibinin her makaleyi kapsamlı bir şekilde gözden geçirmesi için çaba harcıyoruz. Exploring Your Mind’da uyguladığımız tüm filtreler, bilgilerimizin kalitesini sağlama eğilimindedir.

Yayınlandıktan sonra editoryal süreç içeriğimizi ihmal etmez, ancak metinlerin periyodik revizyonları planlanır. Bu şekilde, profesyonellerden oluşan ekibin bir kısmı bilgilerin güncellenmeye devam ettiğini ve söz konusu konuyla ilgili yeni bilgilerin dahil edilebileceğini onaylar. Bu içerik denetimi periyodiktir ve güncel haberler söz konusu olduğunda, devam eden haberlerin gelişimine göre verilerin yenilenmesini içerir.

Doğrulama etiketlerimiz

Aklınızı Keşfedin yayınlarında, bilgilerin doğrulanma derecesini gösteren aşağıdaki 2 etiketi bulacaksınız:

  • Gerçekliği kontrol edildi: Makalemizde bu etiketin bulunması, içeriğin güvenilir bilimsel ve akademik kaynaklara dayandığı anlamına gelir. Son bibliyografya bölümünde, bu kaynakları doğrulayabileceksiniz.
  • Kanıta dayalı: Bu etiket, bir öncekinden daha yüksek bir doğrulama değeri belirtir. Bu, bibliyografyadaki kaynakların çoğunun, uzmanlaşmış ruh sağlığı dergileri tarafından kendi doğrulama süreçleri olan bilimsel çalışmalar olduğu anlamına gelir.

Feragatname

Aklınızı Keşfedin web sitesi, psikoloji ve duygusal esenlik konularıyla ilgili bilgilendirici ve eğitici içerik ve kaynaklar sağlar. Bu içeriğin bir ruh sağlığı uzmanı tarafından sağlanan teşhis, tavsiye veya tedavi yerine kullanılmaması gerektiğini belirtmek önemlidir.

Sitenin temel amacı, deneyiminizi tamamlamak ve zenginleştirmek için size değerli bilgiler sağlamaktır. Bununla birlikte, akıl sağlığınız veya duygusal sağlığınız hakkında sorularınız veya endişeleriniz varsa, hayatınızın bu alanıyla ilgili herhangi bir sorunu veya semptomu nasıl tedavi edeceğini bilen bir profesyonele danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Herkesin benzersiz olduğunu ve ruh sağlığı durumlarının ve semptomlarının büyük ölçüde değişebileceğini akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, bireysel ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş tedavi sağlayabilecek, eğitimli ve güvenilir bir profesyonelden yardım ve tavsiye almanız çok önemlidir.

Yorumlar, öneriler ve düzeltmeler

Aklını Keşfedin’e görüş ve önerilerini iletebilirsin. Okuyucu katılımını çok ciddiye alıyoruz ve içeriğimizin kalitesini, empatisini ve güvenilirliğini sağlayan topluluğun bir parçası olduklarına inanıyoruz.

Yorum ve önerileriniz derhal değerlendirilecek ve yayınlarımızı buna göre revize edeceğiz. İçeriklerimiz tam size göre olduğu için görüşleriniz önemlidir. İletişim sayfamızdan bize yazabilirsiniz.