Thumb Author Airam Vadillo Larios

Airam Vadillo Larios

Psikolog


Ruh sağlığı yönetimi konusunda uzmanlaşmış psikolog. Başlangıçta acil durum bağlamlarını hedefleyen tıbbi ve insani yardım kuruluşlarında çalışarak 10 yıldan fazla deneyim biriktirmiştir. Yerinden edilme, cinsel şiddet, kayıp kişiler ve işkence durumlarında saha deneyimine sahiptir. Yemen, Tacikistan ve Kırgızistan'da MHPSS delegesi olmuştur.

Yazar hakkında

Salamanca Üniversitesi'nden Psikoloji Derecesi (2012). Üniversite numarası: CL-3644, Castilla y León, İspanya; Senescyt kayıt defteri, Ekvador. Valladolid Üniversitesi'nden Hemşirelik bölümünden mezun oldu (2007).

Alborán Yüksek Psikoloji Enstitüsü'nden Uygulamalı Klinik Psikoloji , Yetişkinler ve Çocuk ve Gençlik Yüksek Lisans Derecesi (2012). Eğitime Uygulanan Araştırmada Resmi Yüksek Lisans Derecesi (Valladolid Üniversitesi, İspanya; 2012-2013). Uluslararası İşbirliği Yüksek Lisansı (2017).

Ruh Sağlığı alanındaki başlangıcı, 2007 yılında Madrid'deki Lafora Psikiyatri Hastanesinde hemşire olarak başladı; Santa Caterina, Girona; Benito Menni, Valladolid. 2013 yılından bu yana Uluslararası İşbirliği ve İnsani Eylem'de Psikolog olarak çalışmaktadır.

Aralarında vurgulayabileceğimiz birkaç müdahalede bulundu:

Sierra Leone'deki Ebola acil durumu karşısında müdahale ( Médicos del Mundo , 2015)
Juba Eyalet Hapishanesi ve Akıl Hastanesinde Ruh Sağlığı, Güney Sudan  (2016) Handikap Uluslararası ile Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) ile Suriyeli mülteci nüfusu için Ürdün'ün Ramtha kentinde Ruh Sağlığı proje koordinatörü (Ağustos 2017 – Mayıs 2018). 2017'den beri Çevrimiçi psikoloji hizmetleri sunmaktadır. Web sitelerini kontrol edebilirsiniz .