Logo image
Logo image
Leah Padalino

Leah Padalino

Tıbbi ekip
Film incelemesi

Fantastik Film ve Çağdaş Kurgu alanlarında çalışmaları olan İspanyol filolog. Leah Padalino, film ve edebiyat anlayışını genişletmeyi amaçlayan çeşitli atölye çalışmaları, seminerler ve kurslar yürütmüştür. Bu iki sanatsal kategori, yazma sevgisiyle de tamamlanan en büyük iki tutkusunu içerir.

Yazar hakkında

Zaragoza Üniversitesi'nden Hispanik Filoloji, Edebiyat Teorisi ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun oldu (2018). Bitirme projesi " V for Vendetta: çizgi romandan sinemaya . Kitle toplumunun yeni devrimci simgelerine bir yaklaşım" başlığını taşıyordu. Çalışma tam puan ve ödül kazandı. 2021'de Universitat Oberta de Catalunya ve Sitges Film Festivali'nden Fantastik Sinema ve Çağdaş Kurgu alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Eğitimini genişletmek için çeşitli kurslar ve atölye çalışmaları aldı. Bunlar arasında İtalyan Sineması ve Çağdaş Anlatı Kursu (sınıf: 9.3), “ Kadınlar ve göçler: yeni gerçeklikler ve hayaller ” (Zaragoza Üniversitesi ve Fernando el Católico Enstitüsü), “ Geçmişin Gizli İzleri: Anıtsal Mirasın Ötesinde” seminerleri yer alıyor. ” (Zaragoza Üniversitesi ve Fernando el Católico Enstitüsü) Ayrıca “Cinsiyet ve tarih öğretimi konferansı: geçmişin inşasında yokluklar'a da katılım sağlamıştır.

Leah, mektuplar ve sinema, birlikte yorumladığı sanatsal kategoriler konusunda oldukça tutkulu. Bu, iki büyük tutkusunu referans alarak analizlerini gerçekleştirdiği bir görev olan yazmaya olan eğilimi ile tamamlanmaktadır.


En son incelenen makaleler