Thumb Author Esther Rodriguez

Esther Rodriguez

Psikolog


Psikolog, sağlık psikolojisi, psikosomatik terapi ve çift terapisi alanlarında uzmanlaşmıştır. 30'dan fazla araştırma makalesi yayınladı, ulusal ve uluslararası konferanslara katıldı, üniversitede öğretmen ve eğitmen olarak çalıştı ve çeşitli hayır kurumlarıyla gönüllü olarak işbirliği yaptı. Los cries de mi silencio (2016) kitabında "Çocukta cinsel istismarın güncel kavramsallaştırılması" bölümünün yazarıdır. Serbest psikolog ve yayıcı olarak çalışıyor.

Yazar hakkında

Huelva Üniversitesi'nden (2012) Klinik ve Sağlık Psikolojisi alanında bir güzergah ile Psikoloji bölümünden mezun oldu. Eğitimini Uluslararası Endülüs Üniversitesi'nden Güncel Nadir Hastalıklar Bilgisi alanında yüksek lisans derecesi , Sevilla Üniversitesi'nden Aile ve Sistem Terapisi alanında yüksek lisans derecesi (2018) ve Enstitü'den Psikosomatik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesi ile tamamladı. Dinamik Psikoloji (2019). Üniversite numarası: AN08745.

Ayrıca Seville Üniversitesi'nden (2015) Dinamik Psikoterapi alanında uzmanlığı ve çalışmalarını genişletmeyi amaçlayan otuz kurs ve programı vardır. Los Critos de mi Silencio (2016) kitabının ortak yazarı ve çeşitli araştırma makalelerinin yazarıdır. Klinik psikolog ve sağlık psikoloğu olarak çeşitli kuruluşlarda gönüllü olarak çalıştı.

Şu anda, psikosomatik terapi ve aile ve çift terapisinin geliştirilmesi ve uygulanmasına ağırlık vererek özel alanda psikolog olarak çalışmaktadır. Batı Endülüs Resmi Psikoloji Koleji'nin (Seville Delegasyonu) GT "Psikoloji ve Psikosomatik" bölümünden sorumludur ; Üniversite ve yüksek öğretim kurumlarında öğretmenlik ve eğitmenlik yapmaktadır.


Son makaleler