Logo image
Logo image
Daniel Baldó Vela

Daniel Baldó Vela

Tıbbi ekip
hemşirelik

Hemşire ve üniversite profesörü. Doktorasını Madrid Complutense Üniversitesi'nde Sağlık Bakımı alanında tamamladı ve Alfonso X el Sabio Üniversitesi'nde Hemşirelik bölümünde Toplum Hemşireliği I profesörü olarak çalışıyor. Sağlıklı bir yaşam tarzı yoluyla zindeliği teşvik etmeye odaklanan bir program olan Plan D, Nutrition and Health'in direktörü ve kurucusudur.

Yazar hakkında

2014 yılında Valencia Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezun oldu ve 2018 yılında Eğitim ve Spor Beslenmesi Yüksek Lisansını tamamladı, sağlık dünyasına girdiğinden beri aşırı kilo, obezite ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesi ile ilgili çok sayıda kurs ve kongreye katıldı.

Aralık 2018'de Uluslararası Spor Egzersiz ve Beslenme Konferansı'na katılarak “ Yarı profesyonel takım sporu oyuncuları arasında yeme bozuklukları riskinin yaygınlığı ” adlı çalışmasını sundu. Söz konusu çalışma, International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism dergisinde de soyut formatta yayınlanmıştır ve özgün çalışma, prestijli bilimsel dergi Nutrición Hospitalaria tarafından yayınlanmak üzere kabul edilmiştir.

Madrid Resmi Hemşirelik Koleji üyesidir, Beslenme ve Diyetetik Hemşireleri Derneği'nin bilimsel komitesinin bir üyesidir ve İspanyol Klinik Beslenme ve Metabolizma Derneği'nin bir üyesidir. Ayrıca farklı medya ve dijital platformlarda editör olarak çalışmaktadır.

Şu anda, sağlık alanında beş yıllık yoğun bir çalışmanın ardından, sağlık durumunu iyileştirmeyi, aşırı kilo ve obezite ile mücadele etmeyi, eksiklik durumlarını çözmeyi ve kronik hastalıkları kontrol etmeyi amaçlayan kapsamlı bir sağlık programı olan Plan D'ye odaklanmıştır . Bütün bunları, kapsamlı bir yaklaşım, didaktik bir yöntem ve profesyonel, bilimsel ve kişisel bir yaklaşımla ele almıştır.


En son incelenen makaleler