Logo image
Logo image
Alicia Yagüe Fernández

Alicia Yagüe Fernández

Tıbbi ekip
Psikolog

Genel sağlık psikolojisi ve aile arabuluculuğu konusunda uzmanlaşmış psikolog. İspanyol Kızıl Haçı ve APROME gibi kurumlarla işbirliği yapmıştır. Yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde araştırma ziyaretleri yaptı. Ayrıca uluslararası kongrelerde konuşmacı, çalıştay kolaylaştırıcısı ve müdahale programı gönüllüsü olmuştur.

Yazar hakkında

Salamanca Papalık Üniversitesi'nden Psikoloji bölümünden (2016) Şili Papalık Katolik Üniversitesi'nde araştırma yaparak mezun oldu. Eğitimini, mezun olduğu okulda (2018) Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesi ve Aile Dernekleri Birliği'nden Aile Ölçümü uzmanlığı ile tamamladı . Dernek numarası: CL4756.

I ve II Uluslararası Kongresi SER Klinik ve Sağlık Psikolojisi konferanslarında sırasıyla Cinsel istismar: saldırganlara ve mağdurlara psikolojik müdahale ve Küçükler ve teknolojiler: 21. yüzyılın eğitimsel zorluğu konferansları bünyesinde konuşmacıydı. APROME'daki Niño Jesús Çocuk Üniversite Hastanesinde psikolog, La Caixa Sosyal Hizmet ve İspanyol Kızıl Haçı için psikolojik atölye çalışmaları kolaylaştırıcısı ve Granada Üniversitesi araştırmacısı olarak işbirliği yaptı.

2012'den beri 90'dan fazla kurs ve konferansa katıldı. 2016'dan beri dernek ve üniversitelerde konuşmalar yaptı ve 2014'ten beri dijital medya ile işbirliği yapıyor. Aile, yaşlı ve bağımlılıklarla ilgili iş tecrübesi var . 2015 yılında, dijitalleştirilmiş terapötik kayıt için bir mobil uygulama olan PSICA patentini geliştirdi.

Halen Küçükleri Koruma Derneği'nde psikolog ve İspanyol Kızılhaçı'nın Cinsiyete Dayalı Şiddet Mağdurlarının Bakımı ve Korunması için Telefon Hizmetinin bir parçası.


Son makaleler