Thumb Author Rafael Santandreu

Rafael Santandreu

Psikolog


Kendi kendine yardım terapilerinde uzmanlaşmış psikolog. Çalışmaları, aralarında "Acı Yaşam Sanatı" (2011), "Mutluluk Okulu" (2014) ve "Korkusuz" (2021) ile öne çıkan altı kitaba katkı sağlıyor. Eğitiminin bir kısmı, Centro di Terapia Strategica'da birlikte çalıştığı ünlü psikolog Giorgio Nardone ile yapıldı. Çeşitli televizyon programları ve dijital medya ile işbirliği yapıyor.

Yazar hakkında

Barselona Üniversitesi'nden Psikoloji Derecesi (1990). Kayıt numarası: 8711. Reading Üniversitesi'nde ve Centro di Terapia Strategica'da farklı psikoterapi biçimleri konusunda eğitim almıştır. Ayrıca psikoterapist Giorgio Nardone ile çalıştı.

2000 yılında Rafael Santandreu, Ramon Llull Üniversitesi'nde profesör ve Jorge Bucay ile birlikte psikoloji dergisi Mente Santa'nın yazı işleri müdürüydü. Acı Hayat Alma Sanatı (2011), Mutluluk Gözlükleri (2014), Alaska'da Mutlu Olmak (2016) ve Hiçbir Şey Çok Korkunç: En Güçlü ve En Mutlunun Felsefesi (2018) kitaplarının yazarıdır.

Santandreu, RTVE programı Para Todos la 2, Cadena SER, Onda Cero ve kendi blogunun bulunduğu Clara dergisi gibi farklı medyalarla işbirliği yapıyor.