Thumb Author Angela C. Tobias

Angela C. Tobias

psikolog


Grup lideri ve psikopedagog olarak deneyime sahip genel sağlık psikoloğu. Danışman, konuşma terapisti, klinik psikolog ve okul psikoloğu olarak çalıştı. Halen özel bir muayenehanede serbest psikolog olarak çalışmaktadır.

Yazar hakkında

Salamanca Üniversitesi'nden (2012) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Katalonya Açık Üniversitesi'nden (2016) Öğrenme ve Dil Zorlukları alanında yüksek lisans derecesine ve Rovira i Virgili Üniversitesi'nden (2020) Genel Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir . Buna ek olarak, İspanyol Psikodrama Derneği (AEP) tarafından onaylanan Grup Psikoterapisi ve Psikodramatik Teknikler konusunda uzmandır . Üniversite numarası: COPC-24510.

Çeşitli kurs ve programlarla eğitimleri tamamlanmıştır. Bask Ülkesi Üniversitesi'nden Stresle Psikososyal Başa Çıkma ve Gevşeme Teknikleri , Resmi Psikologlar Koleji'nden Düşlerin Yorumlanmasına Teorik ve Deneysel Yaklaşım, Klinik Psikoloji Merkezi'nden Psikanalitik Psikodrama ve daha pek çok ders ile öne çıkmaktadır.

Sınıfta davranış problemlerinde empati ve benlik algısının geliştirilmesine yönelik müdahalesi araştırması için JL Moreno araştırma ödülünü aldı (2019). İspanyol Psikodrama Derneği'nin çeşitli yıllık kongrelerine öğretmen olarak katılmıştır. Psikoloji alanında 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Klinik psikolog, okul psikoloğu, konuşma terapisti, danışman ve yayıcı olarak çalıştı.

Şu anda Psikolojik ve Eğitimsel Dikkat Ángela Tobías'ta (Sabadell) serbest çalışan bir psikologdur. Aynı şekilde TEA Ediciones ile psikometrik testlerin detaylandırılmasında da işbirliği yapıyor ve Rovira i Virgili Üniversitesi'nde çocukların uykusu üzerine bir araştırma çalışması yürütüyor.


Son makaleler