Logo image
Logo image
Cristina Roda Rivera

Cristina Roda Rivera

Tıbbi ekip
Psikolog

Sosyal yardım, danışmanlık ve psikolojik araştırmalarda geniş deneyime sahip psikolog. Psikolojik iyi oluşla ilgili çeşitli gruplara ve çalıştaylara öncülük etti ve hatta üçüncü nesil terapiler üzerine bir kitabın yazarlarından biri. Ayrıca birçok projede eğitimci, işbirlikçi ve koordinatör olarak çalıştı.

Yazar hakkında

Cristina Roda Rivera, Almería Üniversitesi'nden (2008) Psikoloji diplomasına sahiptir. Córdoba Üniversitesi'nden (UCO) Adalet, Sağlık ve Sosyal Refahta Psikolojik Müdahale alanında yüksek lisans derecesine ve APIIR Akademisi'nde PIR yüksek lisans derecesine sahiptir. 2010 yılında Córdoba'daki çeşitli sağlık merkezlerinde çeşitli stajlar yaptı ve bunların arasında Cordoba İl Sosyal Refah Enstitüsü'nde psikolog olarak pozisyonu öne çıkıyor.

Asociación Emet Arcoiris'te psikolog ve sağlık eğitimcisi olarak ve Menteágil'de psikologların koordinatörü olarak çalıştı. 2017-2018 yılları arasında çocuk okulları (Barselona, Talkabout şirketi) için psikologluk ve eğitmenlik yaptı. Ayrıca Paris'teki İspanyolca konuşan topluluk için klinik psikolog olarak çalıştı ve yaşlılık bunaması ve bilişsel esenlik ile ilgili proje ve faaliyetleri yönetme konusunda geniş deneyime sahiptir.

Uyuşturucu ve çeşitli psikolojik sorunlarla uğraşan kişilere yönelik terapi grupları ve atölyeler yönetti. Psikolog José Olid ile birlikte üçüncü nesil terapiler üzerine bir kitap yazdı. Halen, kişilerarası sorunların çözümü için sosyal yardım ve psikolojik danışma amaçlı bir girişim olan @psicotiadanas adlı bir projeyi yönetmektedir.


En son incelenen makaleler