Logo image
Logo image
Rafa Guerrero

Rafa Guerrero

Tıbbi ekip
Psikolog

DEHB, davranış sorunları ve öğrenme bozuklukları konusunda uzmanlaşmış klinik psikolog. Madrid Complutense Üniversitesi'nde ve diğer üniversitelerde eğitim ve psikoloji programlarında profesördür. Çeşitli kitapların yazarı, konuşmacı ve araştırmacıdır. Halen çocuklar, gençler, yetişkinler ve aileler için bir psikoterapi ve danışmanlık hizmeti olan Darwin Psikologlarını yönetmektedir.

Yazar hakkında

Madrid Complutense Üniversitesi'nden Klinik ve Sağlık Psikolojisi bölümünden mezun oldu. Eğitim Psikolojisinde uzman ve Travma Müdahalesinde uzman unvanlarına sahiptir. Bunlar, Kısa Psikoterapi alanında yüksek lisans derecesi, Bilişsel Araştırma alanında yüksek lisans derecesi, Duygu ve Sağlık alanında yüksek lisans derecesi, Psikoloji ve Spor alanında yüksek lisans derecesi ve Psikanalitik Psikoterapi alanında yüksek lisans derecesi ile tamamlanmaktadır. Aynı zamanda Eğitim Doktoru ve DEHB, öğrenme bozuklukları ve davranış sorunları konusunda uzmandır.

Halen Darwin Psikologlarını yönetmektedir ve Madrid Complutense Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde profesördür. Ayrıca, Cardenal Cisneros Üniversitesi Merkezi'nde ve Rey Juan Carlos Üniversitesi'nde Psikoloji derecesi dersleri vermektedir.

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu da dahil olmak üzere çeşitli kitapların yazarıdır. Diğer kitapları: Patoloji ve normallik arasında (2016), Duygusal eğitim ve bağlanma. Evde ve sınıfta duyguları yönetmek için pratik yönergeler (2018), Bağlanma teorisinden duygusal gelişim için hikayeler (2019), Çocuğun beynini nasıl harekete geçiririm ( 2020) ve Educate in the Bond (2020).

Rafael Guerrero, İspanyol Psikosomatik Tıp ve Psikoterapi Derneği'nin (SEMPP) bir üyesidir ; ayrıca El País ve Diario ABC gazetelerine düzenli olarak katkıda bulunuyor. Ulusal ve uluslararası konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı ve bir düzine araştırma makalesinin yöneticisi oldu. İspanya'daki çok sayıda okul ve eğitim merkezinde öğretmenler ve ebeveynler için bir eğitmendir.


En son incelenen makaleler