Logo image
Logo image

Miguel de Lucas, İmkansızı Mümkün Hale Getiren Adam

4 dakika
Miguel de Lucas, sihri kişisel gelişim ve mutluluğa giden bir köprü olarak gören bir illüzyonisttir. Bazen sadece hangi yolu izleyeceğinizi bilerek imkansızı mümkün kılabileceğinizi söylüyor.
Miguel de Lucas, İmkansızı Mümkün Hale Getiren Adam
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Roald Dahl, “Biraz sihir uzun bir yol kat etmenizi sağlayabilir” demiş. Profesyonel illüzyonist, konuşmacı ve TV sunucusu olan Miguel de Lucas, sihri yaşam tarzı haline getirdi. Ayrıca, sihri kişisel gelişimle birleştirme konusunda öncüdür.

Sihir imkansızı mümkün kılan bir köprüdür. En iyi haliniz olmanızı mümkün kılan yenilikçi bir mekanizmadır. Daha güçlü, sağlıklı ve mutlu biri olmanızı sağlar. Miguel’in “There’s a Magician in You: Discover Your Inner Magic” (İçinizde Bir Sihirbaz Var: İçinizdeki Sihri Keşfedin) adlı kitabında bize söylediği şey budur.

Miguel de Lucas ile yaptığımız röportajda, büyülü düşünme, görselleştirme ve motivasyon gibi kaynakların günlük yaşamınızda esenliğe ulaşmanıza yardımcı olabileceğini öğrendik.

Some figure

Miguel de Lucas bir illüzyonist, duygusal iletişim uzmanı ve İspanya’da 2019 Ulusal Sihir Ödülünün sahibi. Ayrıca İspanya’da haftalık bir TV programı olan A Magical Country‘yi sunuyor. Bunun yanında, hayatla sihirle yüzleşmemize yardımcı olmak için “There’s a Magician in You: Discover Your Inner Magic” (İçinizde Bir Sihirbaz Var: İçinizdeki Sihri Keşfedin) adlı bir kitap yayınladı.

Aslında, bu usta illüzyonist, hepimizin içinde bulunan ve bizim için çok şey yapabilecek olan iç büyücüyü keşfetmemize yardımcı oluyor.

Kitabı orijinal ve ilham verici. Tavsiyeler, teknikler ve kişisel hikayeler içeriyor. Gerçekten de kendini geliştirmenin ve mutluluğun perdesini aralıyor.

Miguel de Lucas ile röportaj

Öncelikle, sihirle ilk olarak nasıl ilgilenmeye başladığınızı anlatır mısınız?

İllüzyonizmle çok genç yaşta ilgilenmeye başladım. Televizyonda gördüğüm Aragonlu sihirbaz Pepe Carrol’dan etkilendim. Aslında, iletişim kurma şekli beni çok etkiledi. Daha sonra Madrid’deki Ana Tamariz Büyü Okuluna gittim.

Sizce sihir ve kişisel gelişim nasıl bağlantılıdır?

Hiç şüphesiz, sihir, ilk bakışta imkansız görünen şeyleri görmenin en etkili yoludur, bu ilişki oradan gelir.

İster kişisel ister profesyonel düzeyde olsun, bir şeyi başarmanın ilk adımı, onu görselleştirmek ve mümkün olduğunu hayal etmektir. Her gün sihirle yaptığımız şey budur.

Sizi kitabınızı yazmaya iten ne oldu?

Kendi kaygı ve depresyon deneyimlerimi herkesle paylaşmam gerektiğini hissettim. Kitaptaki mesajlarımın birçok insana yardımcı olabileceğini düşündüm. Hatta bazen gözlerimi kapattığımda, kitabımın gerçekten onların cesur olmalarına ve bir psikolog veya psikiyatriste gitmelerine yardımcı olduğunu hayal ediyorum.

Kitabınız, içsel benliğimize sihirli bir yolculuk yapmamız için bir davettir. Bu ilginç bir teklif. Bu yolculukta yanımıza ne almamız gerekiyor?

Bence kendi hayallerimizi ve kendine güvenen ve yetenekli iç sihirbazımızı almalıyız. Yolculuğu daha mutlu eden her şeyi almalıyız. Elbette herkes ne getirmesi gerektiğini kendisi bilir. Ancak günün sonunda hepimiz aşağı yukarı aynıyız, bu yüzden sevgi, şefkat ve coşku yol boyunca iyi hissetmemize yardımcı olacaktır.

Kitabı duymamış olanlar için, ne hakkında olduğundan bahseder misiniz?

Kitabım, illüzyon dünyasından, kişisel ve profesyonel hayatımızda kullanabileceğimiz teknikler, kaynaklar ve araçlar içeriyor. Ayrıca, tüm hikayeler gibi iniş ve çıkışları olan kendi kişisel hikayem var. Bu kalbimden bir hikaye.

Gerçekten samimi ve son derece kişisel bir kitap. Bize kendinizden ve kişisel gelişim sürecinizden bahsediyorsunuz. Bunu akılda tutarak, kaygı ve depresyonun üstesinden gelip tekrar gülümsemenin mümkün olduğunu söyleyebilir misiniz?

Evet, elbette. Genetik olarak hayatta kalmaya programlandık ve hastalığın üstesinden gelmek hayatta kalmak demektir. Ben yaptıysam herkes yapabilir. Elbette kitabı okumak size yardımcı olabilir ve hatta ilham verebilir, ancak sizden başka kimse gri bir dünyadan renkli bir dünyaya geçmenize yardımcı olamaz.

Some figure

Kitabınızda bahsettiğiniz hayatın en önemli anahtarlarından biri azimdir. Bunun nedeni ne? Bizi nasıl etkiler ve bize nasıl yardımcı olabilir?

Azim, devam etme yeteneğidir. İstediğimizi alana kadar devam edelim. Azim, kendimiz hakkında iyi hissetmemize yardımcı olur çünkü neyi başardığımızın farkına varmamızı sağlar, bu da bizi iyi hissettirir. Azim, hedeflerimizde de bizi etkileyebilir.

Peki ya pozitiflik? Yaşama olumlu bir bakış açısının gerekli olduğunu düşünüyor musunuz? Bu günümüzde çok eleştirilen bir yaklaşım, bu yüzden ne düşündüğünüzü bilmek isteriz.

Benim için olmazsa olmaz. Ancak, bugün kişisel gelişim dünyasında ona yönelik çok fazla eleştiri olduğunu anlıyorum. Bence pozitivizm, bardağın boş tarafını değil de dolu tarafını görmek gibidir ve bunda yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum. Aslında tam tersi. Bu tür bir bakış açısının, hayatın tüm maceralarıyla yüzleşmemizi kolaylaştırdığına inanıyorum.

Kendimizin en iyi versiyonuyla nasıl bağlantı kurabiliriz?

Pek çok yolu var. Ben nasıl yaptığımı anlatacağım. Zor bir egzersiz ama aynı zamanda gerçekten heyecan verici. İçinizde bir şeyin sizi hedeflerinize ulaşmaya zorladığını hissedene kadar belirli bir şekilde düşünmelisiniz. Bu şekilde gücünüzü toplayabilir ve hiçbir şeyinizin kalmadığını hissettiğinizde bile zorlamaya devam edebilirsiniz.

Meditasyon veya sporla bunu başarabilirsiniz. Her şeyden önce iyi ve gerçekçi bir eylem planına ve motive olmaya ihtiyacınız var. Hedeflerinize ulaştığınızda, en iyi versiyonunuz büyümeye başlayacak ve sonunda durdurulamaz hale gelecektir.

Sihirli bir hayat yaşamamıza yardımcı olacak birkaç ipucu verebilir misiniz?

Bazı ilginç küçük ipuçları var. Size duygu ve zeka ile ilgili belirli yönlerin farkına varmama yardımcı olan bazılarını anlatacağım. Örneğin, insanlar “Duygu yüksek olduğunda zeka düşüktür” derler. Bu, bazen yoğun duygular yaşarken kararlar verdiğimizde hatalar yapabileceğimiz anlamına gelir. Kitapta ayrıca daha ilginç ipuçları ortaya koyuyorum.

Son olarak, yaşamak için sihir ve coşku dolu bir şarkı önerebilir misiniz?

Şüphesiz, Shinova’dan La Sonrisa Intacta. Bu bir yaşam ve pozitiflik şarkısı. Bana gerçekten enerji veriyor. Umarım siz de beğenirsiniz.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.