Logo image
Logo image
Raquel Lemos Rodríguez

Raquel Lemos Rodríguez

Dilbilimci

Filolog ve eğitim öğretmeni. Halen çeşitli dijital medya ile işbirliği yapan profesyonel bir yazar olarak çalışmaktadır. O bir Psikoloji öğrencisidir, bu yüzden en son teorik çalışmaları bu disipline odaklanmıştır. Birkaç yayıncı için ortaokul öğretmeni ve düzeltmenlik yaptı.

Yazar hakkında

2013 yılında Vigo Üniversitesi'nden Galiçyaca ve İspanyol Çalışmaları bölümünden mezun oldu. Uygulamalı Dilbilim, Diller ve Teknolojiler alanında yüksek lisans derecesine (2015) ve mezun olduğu okuldan ESO, Bakalorya, FP ve Dil Eğitimi (2015) Öğretimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Ayrıca Rey Juan Carlos Üniversitesi'nden (2017) Google Pazarlama Araçları ve Sosyal Medya Pazarlamasında Uzman unvanına sahiptir. Halen Ulusal Uzaktan Eğitim Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde eğitim görmektedir.

Raquel Lemos Rodríguez, çeşitli yayıncılar için düzeltmen ve çeviri ekibinin başı olarak çalıştı. Bunlar arasında Finis Terra Ediciones, Editorial Voz y Alma ve Editorial Galaxia öne çıkıyor. İçerik oluşturucu ve editör olarak farklı basılı ve dijital medya ile işbirliği yaptı. Ayrıca sosyal ağların yönetimi ile ilgili ara sıra çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ortaöğretim kurumlarında dil ve edebiyat öğretmenliği yapmıştır.


Son makaleler