Logo image
Logo image
Elena García

Elena García

sosyal hizmet uzmanı

Alzheimer hastalığı olan kişilerin değerlendirilmesi ve müdahalesi konusunda uzmanlaşmış sosyal hizmetler uzmanı. Huzurevlerinde, yardım programlarında ve telebakım hizmetlerinin koordinatörü olarak çalıştı. Ayrıca eğitim alanıyla ilgili makaleler yazarak bilgilendirici bir yönü de araştırıyor.

Yazar hakkında

2016 yılında Salamanca Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu okulda (2017) Değerlendirme ve Müdahale uzmanlığı ile Alzheimer Hastalığı Olan Kişilere Müdahale alanında yüksek lisans derecesi ile eğitimini tamamladı. Bu üniversitede ayrıca sosyal ve kültürel girişimcilik, fırsat eşitliği, uyuşturucu bağımlılığını önleme, sosyo-sağlık kaynakları ve diğer konularda bir düzine ders aldı.

Mesleki eğitimini yine Montevideo Residence'taki Alzheimer Hastalığı Olan Kişilere Yönelik Devlet Referans Merkezi'nde (CREA) geliştirdi. Halen DomusVi huzurevinde telebakım hizmetinin koordinatörü olarak çalışmaktadır. Ayrıca hem dışlanma riski altındaki küçükler hem de yaşlılar ile eğitim ve boş zaman programları gibi farklı gönüllülük faaliyetlerine katılmıştır.


En son incelenen makaleler