Logo image
Logo image
Edith Sánchez

Edith Sánchez

Gazeteci

Edith Sánchez Gazetecilik ve Sosyal Bilimler alanında lisans derecesine sahiptir. Yazar, araştırmacı ve öğretmen olarak geniş deneyime sahiptir. Okuma ve yazma ile ilgili çeşitli kültürel yönetim projeleri geliştirmiştir. Aynı zamanda birkaç kitabın yazarı ve ortak yazarıdır.

Yazar hakkında

Kolombiya, Bogota'daki INPAHU Yüksek Öğrenim Vakfı'ndan Gazetecilik bölümünden mezun oldu (1990). Bogota'nın “Francisco José de Caldas” Bölge Üniversitesi'nden (1990) Sosyal Bilimler diplomasına sahiptir. Kolombiya Kültür Bakanlığı tarafından verilen Kültürel Gazetecilik bursunu kazandı (1999).

Edith, yönetimi için çok sayıda ödül ve takdir aldı. Bunlar arasında Week-Petrobras Gazetecilik Ödülü (2011) ve Entrégate a Colombia-Servientrega (2012) öne çıkıyor. Ayrıca Kültür Bakanlığı Ulusal Edebiyat Stajları (2009 ve 2018), "Okumak benim hikayem" (2011), Bölge Ödülü "Ciudad de Bogotá" (2014), mansiyon ödülü. Central University Ulusal Chronicle ve Tanıklık Yarışması'nda (2017) ve Ulusal Chronicle Kitap Ödülü'nde (2010) de başarılara imza atmıştır.

Öğretim, düzenleme ve yazma alanında geniş deneyime sahiptir. Yazılı metinlerin üretimi, analizi ve araştırılmasında uzmanlaşmıştır . Şu anda Kolombiya Ulusal Tarihsel Hafıza Merkezi ile ilişkili bir araştırmacıdır.

Edith Sánchez, “Un duro – Hayata Yaklaşımlar” ve “Bin kollu bir nehir” kitaplarının yazarıdır. Diğerlerinin yanı sıra "Mizah esiri", "Şaşkınlıkların Envanteri", "Topluluk Baskıları" ve "Anlatılacak Altı Hikaye" kitaplarının ortak yazarıdır.


En son incelenen makaleler