Aşk Geçmişi Silmez, Ama Geleceği Şekillendirir

Aşk Geçmişi Silmez, Ama Geleceği Şekillendirir
Adriana Díez

Yazan ve doğrulayan psikolog Adriana Díez.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Ne kadar hata yaptığınız ya da kalbinizin kaç kez kırıldığı önemli değil. En büyük hata, sevmeye çalışmaktan vazgeçmek olurdu. Geçmişi silemeyiz, ancak hatırlatmalar geleceğin getirebileceği her şey için bir uyarı olarak var. Ve eğer geleceğe bakarsak, çok fazla olasılık olduğunu görürüz. Aşktaki başarısızlıkların sizi tekrar bulmasına ve sizin geleceğinizi tekrar engellemesine izin vermeyin. Sevginin iyileştirici gücünü hafife almayın.

Aşk geçmişi silmez, ama geleceği şekillendirir

Risk alın, yaraların iyileştiğini hissettiğinizde kalbinizi tekrar açın. Dünya üzerinde bakış açınızı her zaman değiştirebilirsiniz. Denemeyi bırakmayın. Her zaman kendinize dikkat edin ve sizi mutlu eden şeyin üzerine gidin. O zaman sahip olduğunuzda, ona iyi bakın. Aşk yaşamak gibi bir şey yoktur.

Unutmayın: sadece geçmişiniz iyileştiğinde daha iyi bir gelecek görebileceksiniz. Öyleyse, duygusal sırt çantanızı, sadece sizi geriye çeken korkular yerine büyümenizi sağlayan deneyimlerle doldurmaya çalışın.

Aşkın iyileştirici gücü

Aşkın iyileştirici gücüne inanır mısınız? Aşk her şeyi iyileştirir mi? Belki öyle, belki de değil. Kim bilir? Ama emin olabileceğiniz şey, eğer denemezseniz asla bilemeyeceksiniz. O kadar çok insan kendini saklar ve kendilerini kapatır, geçmişin hayaletlerinden korkar ve hiçbir şeyin değişmeyeceğini düşünür.

Diğer insanlar, aşk canlarını acıttığı için hayatlarını hayal kırıklığına boğdu. Ama bunu yaparsak, o zaman asla sevginin iyileştirici gücünü yaşamayacağız. Eğer geçmişin başarısızlıklarından dolayı sevgiden kaçınırsanız, o zaman bu başarısızlıklar her zaman daim olacaktır.

avuçta kalp

Muhtemelen kolay olmayacak. Yaşadığınız daha olumsuz deneyimler kadar hayata olan direnciniz daha da artacaktır. Bunu aşmak işe yarayabilir, ancak umutsuzluğa kapılmayın. İyileşme zaman alır. Önemli olan, onu bildiğiniz, kendinize baktığınız ve kendinizi cezalandırmadığınızdır.

Zamanla, sabırlı ve dışarıya açık olduğunuz sürece yeni fırsatlar size gelir. Aşk işte tam orada. Aşkın iyileştirici gücü sizi bekliyor. Diğer insanlarda, başka bir yerlerde herkes kendi yolunda aşkı bulabilir.

Bu, bir kişinin aşkı olmak zorunda değil; Müzik sevgisi bizi farklı bir geleceğe de inandırdırabilir. Ve çocuklar, arkadaşlar ve garip yeni keşfettiğiniz yerlerin aşkı ne olacak? Geleceği farklı olarak görebilmen için ne tür bir aşkın olacağını bilen tek kişi sensin.

Aşk aynı zamanda geçmişi anlamak demektir

Bulunduğunuzda ve aşkı büyütmeye karar verdikten sonra, yalnızca bunun onu istemediğini anlamanız önemlidir; Bunu da anlamak zorundasınız. Her kişinin kendi hikayesi vardır ve bazılarının diğerlerinden daha fazla zamana ihtiyacı vardır.

Aşk geçmişi silmez, ama size istediğiniz renklerle yeni bir şey çizme fırsatı verir. Sanatçı olan sensin.

çift mutlu bir şekilde sarılıyor

Geçmişin izlerini sizlerle birlikte taşırsınız ve sizi kim olduğunuza getirirsiniz. Ancak, geçmişin izlerine yeni bir anlam verme ve onları kendi yararınıza kullanma şansınız var. Geçmişin sizi tanımlayan tek şey olmasına izin vermeyin. Yeni fırsatlar arayın. Onları anlayın ve tekrar denemek için çekinmeyin. Aşk, içinden geçtiğiniz geçmişinizi silmeyebilir, fakat size gelecek için yeni bir anlam kazandırır.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.