Fikirlerini Söyleyen İnsanları Seviyorum

Gerçekten ne hissettiğinizi söylemek, bazı durumlarda ne kadar rahatsız edici olursa olsun, sosyal ilişkilerde özgürleştirici ve son derece önemlidir. Bu makalede söyledikleriniz ve düşündükleriniz arasındaki tutarlılığın değerini öğrenin.
Fikirlerini Söyleyen İnsanları Seviyorum
Gema Sánchez Cuevas

tarafından incelendi ve onaylandı. psikolog Gema Sánchez Cuevas.

Tarafından yazılmıştır Pedro González Núñez

Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Fikirlerini söyleyen ve samimi olan insanları seviyorum. Bir kelime söylemeden önce akıllarında her şeyi tekrar tekrar çevirip durmak için saatler harcamayanları. Onlar, yürekten konuşan aydınlanmış varlıklardır. Onlar harikadır!

Aklındakileri söyleyen insanlar dürüsttür, özellikle de kendilerine karşı. Oldukları kişi olarak davranan ve başkaları için kendilerine ihanet etmeyen insanlardır. Bu tür insanları seviyorum, her zaman sevdim ve her zaman seveceğim.

Fikirlerini söyleyen insanlar kalpten konuşur

Zihninizin, hayatınızın ve ruhunuzun asla yeterince ilgi görmeyen bir parçası var. Bu sizin kalbiniz. Aslında kalbiniz gerçekten samimi olmanızı sağlayan tek organdır. Bu nedenle, onu hayatlarını yönetmek için kullananlar, yanılma korkusu olmadan düşündüklerini söyleyenlerdir.

Sadece kalbiniz sizin hakkınızda her şeyi bilir. Ne istediğinizi, nasıl olmak istediğinizi ve nereye gitmek istediğinizi bilir. Size yalan söylemeyen canlı bir organdır. Kalbinizin içinde gerçekleriniz, arzularınız, umutlarınız ve hayalleriniz yatar. Aslında, gerçek varoluş biçiminiz buradadır.

Bu yüzden fikirlerini söyleyen insanların çoğu kalplerinden konuşur. Kalp, mükemmel işleyen bir makinedir. Size enerji veren ve size hayatınızın gerçeklerini anlatan parçanızdır. Ancak, onu dinleyip dinlememek size kalmış.

Kalp ile kadın kabarcıklar

Kendinize ne düşündüğünüzü söyleyin

Kendinize karşı dürüst olamazsanız, kaybedersiniz. Gerçekten de, tam olarak ne düşündüğünüzü söylemeniz gereken ilk kişi sizsiniz. Bunu yapamazsanız, asla gerçekte olduğunuz kişi olamazsınız. Gerçek benliğinizden, özünüzden ve kişiliğinizden tamamen farklı biri olursunuz.

Doğruyu söylemek ve başkalarına karşı dürüst olmak için önce kendinizden başlamalısınız. Siz, gerçek varlığınızın ve varoluşunuzun başlangıcı ve sonusunuz.

“Yazdıklarımda kendim olamıyorsam, o zaman her şey yalan ve riyadan başka bir şey değildir.”

– Henrik Johan Ibsen

Kendiniz değilseniz, hayatın devasa tiyatrosunda sadece bir kukla olursunuz. Ancak, bu uçsuz bucaksız ve bazen kasvetli panoramada, kendiniz olmadığınızda özünüzü, özgürlüğünüzü ve gerçek varoluş sebebinizi kaybedersiniz.

Yalnızca düşüncelerini söyleyen ve gerçek benlikleri olan insanlar, kalplerinin, inançlarının ve duygularının kendilerini yönlendirmesine izin verir. Kendilerine özgürce hareket etme, kendilerini içtenlikle ifade etme, dolu ve mutlu bir hayatın tadını çıkarma lüksüne izin verebilirler. Bu yüzden onları seviyorum.

“Söylememiz gerekeni değil, hissettiklerimizi söyleriz.”

– William Shakespeare

Olduğunuz kişiyle gurur duyun

Ancak, fikirlerini söyleyen insanlar sadece sözlü samimiyetleri için dikkate alınmayı hak etmezler. Bu kişiler, her zaman kendi kanaatlerine göre hareket ettikleri için de övülmelidir. Ayrıca yaptıkları her hareketle en içsel ve gerçek hayallerini ortaya koyarlar. Aslında, gerçekte kim oldukları dışında herhangi bir şekilde hareket etmeleri veya davranmaları gerekmez.

Fikrini söyleyen, ona göre hareket eden, kendini samimi ve gerçek bir şekilde tanıyan insanlar, gerçekte oldukları gibi olmaktan en ufak bir korku duymazlar. Kendilerini nerede bulurlarsa bulsunlar, ister zengin ve ünlülerin eşliğinde şık bir akşam yemeği partisinde, ister garip ve yabancı bir ülkede olsunlar, her zaman kendileri olacaklardır.

Aynı şekilde, kim olduğunuzdan ve nasıl davrandığınızdan asla utanmamalısınız. Sadece kendiniz olmaya, kendinizi derinlemesine tanımaya ve başkasının ne diyeceğinden korkmadan düşündüğünüz gibi konuşup ona göre hareket etmeye özen göstermelisiniz.

Kız, aklını konuşan insanları gösteren bir kalp çiziyor.

Başkalarının görüşlerinden korkmadan hareket edin

Başkalarının görüşleri, hareket etme, konuşma ve kendinizi ifade etme şeklinizi motive etmemelidir. Hangi ortamda hareket ederseniz edin, düşüncelerinizin, tutumlarınızın ve eylemlerinizin merkezinde siz ve sadece siz olmalısınız. Başkalarının eylemlerinize dayanarak sizi eleştirebileceği veya eleştirmeyebileceği gerçeğini dikkate almamalısınız.

Aklınızdakileri söylediğiniz için biri sizin hakkınızda kötü şeyler söylüyorsa, hiç endişelenmeyin. Bu tür insanlar zerre kadar dikkate alınmayı hak etmiyor. Kendiniz olun, buna göre hareket edin ve başkalarının önünde rahatlayın. Buna değersiniz. Olduğunuz gibi davranın.

Söylediğim gibi, düşündüklerini söyleyen insanları seviyorum. İyi ya da kötü, her zaman doğruyu konuşurlar. Yalan veya örtbas yoktur. Sadece samimiyet ve içtenlik taşırlar.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.