Hayatınızın Aşkını Bulduğunuzun 15 İşareti

Hayatınızın Aşkını Bulduğunuzun 15 İşareti

Son Güncelleme: 24 Ocak, 2017

O büyük soruyu mutlaka kendinize sormuşsunuzdur: O hayatımın aşkı mı? 

Aşık olduğunuzu anladığınızda neler hissettiğinizi tarif etmek güç olabilir. Ama bir şey bellidir: hepimiz genelde sevdiğimiz, aşık olduğumuz kişiyle birlikteyken kendimizi cennetteymiş gibi hissederiz.

“Karşınızdakinin benzersiz olduğunu fark ettiğinizde ona aşık olmuşsunuz demektir.”

– Jorge Luis Borges

Aşkın ideal bir fikir olduğunu düşünmemize neden olan bir toplumda yaşıyoruz ve bunun bizi getirdiği noktada artık aşk hayatımızda olsa bile onun varlığından haberdar olmuyoruz. Aşk öyle değerli bir duygudur ki bir kez aşık olduğunuzda onun ellerinizden kayıp gitmesine izin veremezsiniz. Bu yüzden sizi okumaya devam etmeye ve bu 15 işaretin yardımıyla onun hayatınızın aşkı olup olmadığını anlamaya davet ediyorum. Aşağıdaki işaretlerden birden fazlasını tecrübe ediyor musunuz?

1- Eski sevgiliniz hakkında düşünmeyi bıraktınız. Gerçek aşkı bulduğunuzda diğer her şey ikinci sıraya düşer. Bulutların üstündeymiş gibi hissedersiniz ve duygularınızdan eminsinizdir. Hiçbir korkunuz da yoktur çünkü yanınızdaki kişinin sizi hiçbir zaman kırmayacağını bilirsiniz.

Korku olmayınca endişe de olmaz. Hayatınızda var olanlar anın coşkusu ve sevdiğiniz kişidir. Eski sevgiliniz bir hayat dersi ve sizi büyüten bir deneyim olarak sizin için artık geride kalmıştır.

2- Sürekli konuşmak zorunda hissetmiyorsunuz. Aşk güven ve sahici olmak demektir. Rahatsınız, sevildiğinizi hissediyorsunuz ve sessizlik artık en iyi arkadaşınız. Çünkü kalpleriniz dopdolu ve onunla bir bakışta anlaşabiliyorsunuz.

3- İyi hissetmenizi sağlıyor. Aşık olduğumuzda, karşılıklı empati ve saygı çerçevesinde bir yolculuğa çıkarız. Mutluluğu aramak sizin için ilham kaynağı olur ve kendinizi daha iyi hissetmeye başlarsınız. Onu görmek bile kalbinizi mutlulukla doldurmaya yeter.

hayat

4- Korkmadan kendiniz olabiliyorsunuz. İyi zamanlarınızda da, kötü zamanlarınızda da sevdiğiniz kişinin sizinle ilgili fikri değişmiyor. Önyargı kelimesinin ne anlama geldiğini bile unutuyorsunuz ve “Ne düşünür?” endişesi “Seni seviyorum.” sözcüklerine dönüşüyor. Başka hiçbir şeyin bir önemi yok.

5- Kıskanç ya da kızgın hissetmiyorsunuz. Aşkınızı sadece onunla paylaşmayı istediğinizi çok iyi biliyor. İlişkinizin güvenilirliği pek çok kez kanıtlandı bu yüzden öfkenin ve kıskançlığın artık ilişkinizde yeri yok.

6- Onun önceliği sizsiniz. Size duyduğu aşk ile sizin için başkaları için yapmayacağı güzellikler yapıyor. Ne zaman ihtiyacınız olsa sizin yanınızda yer alıyor. Her zaman huzur ve iyilik içindesiniz.

Birlikte yaptığınız her etkinlik samimi bir paylaşıma dönüşüyor. Siz ondan istemeden en fazla ihtiyaç duyduğunuz anda sizinle birlikte. Destek ona verdiğiniz ve ondan aldığınız en güzel hediye.

guven

“Beni hiçbir şeyin beni seni mutlu görmekten çok mutlu etmediği günden beri sevilmeyi değil, sevmeyi seviyorum.”

– George Sand

7- Ailenin öneminin farkında. Ailenizi ziyaret etmeye sizinle birlikte geliyor ve bunu yaparken yüzünde hep bir gülümseme oluyor. Ailenizin sizin için önemli olduğunu ve hayatınızda önemli bir yeri olduğunu biliyor. Sizinle hayatı paylaşmak istiyor. 

8- Sizin için neyin önemli olduğunu biliyor. İlişkinizin sağlığı ve devamı için çözmeniz gereken problemler kolaylıkla çözüme kavuşuyor. Onun sizin neye ihtiyacınız olduğunu anlayıp anlamayacağı konusunda endişe etmeniz gerekmiyor. İhtiyaçlarınızı anlamak ve sizi iyi hissettirmek için çabalıyor.

9- Farklı olmasını beklemiyorsunuz. Onun aradığınız tüm özelliklere sahip olmasını beklediniz mi? Elbette hayır. Hem fiziksel hem duygusal açıdan farklı bir insan buldunuz. Bu yüzden de ona aşık oldunuz. Onu her yönüyle kabul ettiniz. Bu yüzden başka hiçbir şeyin önemi yok.

10- Kelimeler tarif edemiyor. Kaç kere “Seni seviyorum.” dediğinizin bir önemi yok. Bin kere de söylemiş olsanız yetmiyor. Onu o kadar çok seviyorsunuz ki kalbiniz her geçen gün daha çok parlıyor.

11- Gülmekten kendinizi alamıyorsunuz. Çekinmeden kendiniz olabiliyorsunuz, özgür hissediyorsunuz ve birlikte geçirdiğiniz her anın keyfini çıkarıp yeni bir şeyler öğreniyorsunuz. Birbirinizi o kadar iyi anlıyorsunuz ki tüm anlar, şakalar, espriler büyük bir keyif ve mutluluğa dönüşüyor. Yalnızca ikinizin bildiği, başka insanların anlamadığı pek çok şaka var ve ikiniz de gülmekten kendinizi alamıyorsunuz.

sevgi

12- O, sizin bir numaralı hayranınız. Size hep ne harika biri olduğunuzu söylüyor. Güzel, akıllı ve güçlü olduğunuzu söyleyip duruyor. Biraz özgüvene ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda ve görüp görebileceğiniz en iyi şekilde size destek oluyor.

13- Sizi herkesten iyi tanıyor. İkinizin arasında eksiksiz bir güven var ve onun sizi gerçekten tanımasını istiyorsunuz. Nasıl biri olduğunuzu, neler yapmak istediğinizi ona anlatırken özgür hissediyor ve büyük heyecan duyuyorsunuz.

14- Onun kişiliğine ve yüreğine hayransınız. Uzun süredir onun karşılaştığınız en harika kişi olduğunu düşünüyorsunuz, sizi olduğunuzdan daha iyi biri yapıyor. Başka birini sevmek bizi daha iyi insanlara dönüştürür ve istediğimiz her şeyi yapabilme gücünü buluruz.

15- İlk kez böyle hissediyorsunuz. İlişkinizin ilk günlerinden itibaren bunun diğerlerinden çok farklı olduğunu hissettiniz. Nasıl hissettiğinizi anlatmakta zorlanıyor musunuz? Endişelenmeyin. Doğru kelimeleri seçmenin zor olduğunu biliyorum. O sizin hayatınızın aşkı, varlığınızın büyüsü.