Gerçek Aşk Dış Görünüşten Daha Fazlasıdır

Zamanla, gerçek aşkın bedeninizle değil, ruhunuzla yapıldığını anlarsınız. Vücudunuzun ötesine geçen ve iki zihni birleştiren gerçek bir tutku. Duygularınızı, kesinliklerinizi ve hislerinizi birleştirir.
Gerçek Aşk Dış Görünüşten Daha Fazlasıdır
Valeria Sabater

Yazan ve doğrulayan psikolog Valeria Sabater.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Zamanla, gerçek aşkın bedeninizle değil, ruhunuzla yapıldığını anlarsınız. Gerçek aşk, vücudunuzun ötesine geçen ve iki zihni birleştiren gerçek bir tutku. Duygularınızı, kesinliklerinizi ve hislerinizi birleştirir. Birlikte dans ediyorsunuzdur.

Derinin bir insandaki en önemli  organ olduğu söylenir. Gerçekten de, hayatta kalmak için dokunulmaya ihtiyacımız var. Aslında bazen bir duyguyu bir araya getirebilen binlerce duyu alıcısını harekete geçirmek için bir dokunuş yeterlidir. Bununla birlikte, gerçek aşkla, teninize gömülü duyumların senfonisi her zaman yeterli değildir. Daha fazla istiyorsunuz.

“Ay, cildinizin astarında yaşar.”

-Pablo Neruda-

En iyi aşk hikayeleri genellikle kitaplarda görünmez. Sadece sizin görebileceğiniz görünmez mürekkeple teninize yazılmıştır. Gölgelerde vücudunuzun şeklini çizen o bilge parmakların uçlarıyla dövülmüşler. Ruhunuzu uyandıran ve onlarınkine göre şekillendiren, size hayatınıza gerçek bir anlam veren kişi.

birbirine sarılan çift

Dış görünüşten daha fazlasına bakın

Birlikte olabileceğiniz birini bulmak kolay değil. Duygularınızı, değerlerinizi, hislerinizi paylaştığınız kişi. Ancak, onları bulduğunuzda, her şey bir anda yerine oturur ve uyumlu hale gelir ve doldurulacak boş alan kalmaz. Ruhunuz ilham alıyor ve kalbiniz uzun kış uykusundan uyanıyor, tam da asla sevilmeyeceğinizi düşündüğünüz anda.

Çünkü korkakça aşklardan bıktığınız bir zaman gelir. Hiçbir şeyi riske atmayanlardan ve yaz sonunda fırtına gibi ölenlerden. Tutku, vaat ve okşamalarla dolu gecelere rağmen, yanınızda boş bir yastıktan başka bir şey bırakmayanlar. Sizi sadece gözyaşlarınız ve kırılan hayallerinizin külleriyle baş başa bırakanlar.

Ancak eninde sonunda öğrenirsiniz. Kırılan parçalarınızı toplar ve öz sevgiyle yeniden birleştirirsiniz. “Beni bir daha asla incitmeyecekler” mantrasını kendinize tekrarlıyorsunuz. Üstelik en iyi sevgilinin, teninizin ötesine bakma ve hatta duygusal olarak önünüzde soyunma cesaretine sahip olan kişi olduğunu öğrenirsiniz.

Gerçek aşkı gösteren kıyafetlerin altında bir çift sarılıyor.

Aşkın gerçek kimyası

Aşkın gerçek kimyası, kafanızın tam ortasında mevcuttur. Aslında, neredeyse üçüncü bir göz gibidir. Büyülü ve muazzam derecede güçlü bir hormonun salgılandığı hipofiz bezidir: oksitosin.

Beyninizin en saf, en uyumlu içgüdülerinizi yöneten bir duyular ve nörotransmitterler seli olduğu her an cinsel bir karşılaşma yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte, oksitosin ancak seks tam ve gerçek bir şekilde zevk alındığında ortaya çıkar.

Bu hormon sizde bakım ve koruma ihtiyacını ateşler. Sizi sevgi, duygu ve tüm korkularınızın ve belirsizliklerinizin söndüğü kalıcı bir bağ yaratmayı amaçlayan daha akıllı bir tutkuyla besler. Nitekim araştırmalar, bu sihirli formül ortaya çıktığında orgazmların çok daha yoğun olduğu gerçeğini desteklemektedir.

birbirine sarılan çift karikatürü

Benzersiz bir dil

İlginç bir şekilde, zamanla çift olmayı bırakıp sevgili olarak kalan bazı çiftler var. Artık günlük yaşamlarında ortak hiçbir şeyleri yoktur ve birbirleri hakkında hiçbir yanılsamaları yoktur. Ancak, örtülerin altında büyülü bir şey yaşarlar ve aynı fantastik dili konuşmaya devam ederler.

Gerçek aşk iki kişinin kalbinde ve ruhunda yaşar. Derinin ötesine geçer ve yalnızca en bilge aşıkların anlayabileceği bir dil konuşur.

Bununla birlikte, bu tür durumlar vedalaşmanın sadece bir başlangıcıdır. Aslında, bunlar yalnızca oksitosin tarafından üretilen bağlanmanın belirli izleri kaldığı için gerçekleşir. Ancak, daha önce çok fazla sıcaklık sunan bir şenlik ateşinin korları gibi yavaş yavaş sönecek.

Cinselliğin kuşkusuz anlaşılması gereken kendine özgü bir dili vardır. Ayrıca, herkes aynı şeyleri aramaz. Kalıcı bağlantıların veya taahhütlerin olmadığı bu ten tene karşılaşmaları tercih edenler var. Şüphesiz bunlar, hayal kırıklığına yer olmaması için olası bir ilişkinin başlangıcından itibaren her zaman açıklığa kavuşturulması gereken hususlardır.

ayda dans eden çift

Erotik kapitalizm

Erotik bir kapitalizm sisteminde yaşadığımızı iddia eden birçok uzman var. Seks oyuncakları pazarlanır ve sürekli olarak yeni cinsel deneyimler önerilir. Bir partner bulmanın her zamankinden daha kolay göründüğü daha fazla flört uygulaması olduğunu unutmayın.

Ancak, bunların hiçbiri gerçek bir mutluluk sunmuyor gibi görünüyor. Aslında, bu deneyimler, küçük dopamin deşarjlarından, tek kullanımlık mutluluk nefeslerinden biraz daha fazlasıdır, ancak kısa süre sonra yalnız kalan kalp, bekleme ve umut okyanusuna geri döner. İlginizi çekebilir ...

Tinderella Sendromu: Bağlanma Olmadan Flört Etmek
Aklınızı Keşfedin
sayfasında okuyun Aklınızı Keşfedin
Tinderella Sendromu: Bağlanma Olmadan Flört Etmek

Tinderella Sendromu şunları içeiyor: Tinder ve Cİnderella. Bu kişiler “Ghosting” denen şeyi yapıyor, yani hiç bir açıklama yapmadan ortadan kaybolu...


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.