O Her Zaman Benim Süper Kahramanım Olacak

O Her Zaman Benim Süper Kahramanım Olacak
Adriana Díez

Yazan ve doğrulayan psikolog Adriana Díez.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Size zorlukla mücadeleyi anlatan bir hikaye anlatayım. Herkes en dibe düştükten sonra yenden doğrulmayı ya da başına gelen kötü şeylerden sonra bile kalkıp devam etmeyi bilmiyor.

Bazen insanlar unutsa da hikayesini anlatacağım bu genç kadın benim için bir süper kahraman.

Gülüşü kimseye benzemiyor. Bu da geçmişinden gelen bir şey. Genç yaşına rağmen gerçek mutsuzluk ve umutsuzluk nedir iyi biliyor.

Neyse ki bugün onlar hakkında konuşacak gücü var ve bu olumsuz duyguları hayatından silip atabilmiş.

Saklanıp sessiz kaldığı için çok azımız onu tanıyor. Gülüyorsa bunu gerçekten hissettiği için.

Neyi sevdiğini ve neyi istediğini ifade ettiği zaman herkes anlamaz çünkü sadece dünyayı onun gözlerinden görenler bunu yapabilir.

Hala yapılacak çok şey var. Bazen kendini yine de patlayıp başka insanların üzerine dağılacak gibi hissediyor ve işte böyle zamanlarda onu koruyacak bir pelerin devreye giriyor. Herkes gibi korktuğu zamanlar var ama bu onu cesur yapıyor.

Kendi deneyimlerini başkalarına yardım etmek için kullanan gerçek bir süper kahraman o, çünkü başkalarının duygularını anlamayı öğrendi. Öğrenmek ve öğretmek onun doğasında var.

Bir süper kahraman gibi zorlar

Savaşan süper kahramanlar var ama bu hikayede sadece yola devam etmek için savaşan bir kahraman var. Kendi içinde güçlü olmak için dışarıyı kullanıyor.  Gücü onu önyargılardan ve özgürlüğüne açılan her türlü karşı güçten koruyor.

kelebek kanatları olan kadın

Her zaman ileri doğru hareket ediyor, çünkü bir çıkmaz uç noktaya çarptığı zaman bile, final değil. Tekrar ayağa kalkıp devam etmesinin bir nedeni var. O bir süper kahraman çünkü cesareti, gücü ve savaşçı ruhu var. Her şeyi halledebilir, bundan eminim.

Ona hayran kalıyorum çünkü diğer insanlara onları incitmeden nasıl dayanacağını biliyor. Onu dünyanın geri kalanından ayıran duvarı nasıl yıkacağını biliyor.

Ona hayranlık duyuyorum çünkü her gün ayağa kalkmaya devam ediyor ve gülümsemeye ve güçle dolu gülümsemesiyle gülümsüyor. Ona hayranım çünkü başkalarının kendisiyle ilgileneceği gibi ilgileniyor. Sevdiklerini sıradan insanlardan ayıran bir çizgi yok.

Son henüz yazılmamış

Bir süper kahraman, ne zaman yardım isteyeceğini bilir. Bazen kendiniz çıkış yolunu bulamazsınız, ancak küçük bir yardım ve beceri ile sorunlarınızla nasıl başa çıkacağınızı anlarsınız. Zaten bunu nasıl yapacağınızı çok iyi biliyorsunuz.

kadın süper kahraman

Süper kahramanımın yanında küçük ama güçlü bir ordu var. O bir hazine. Ve güç kaybettiğinde, yanında yardım etmek için biri olacak.

Tıpkı koşucuların, kendilerini her ne zaman yorulduğu zaman onlara su vermek için insanlara ihtiyacı olduğu gibi, bütün ordusu gücünü vermek, kendi süper güçlerini kendi anılarını hatırlayana kadar desteklemek için ikinci bir düşünce olmaksızın oradadır.

Sonu henüz yazılmadı – biz kendimiz yazıyoruz. Savaşma isteğimizi kaybettiğimizde yaşamayı bırakıyoruz. Havluyu atma cezası, uzun zamandır tuttuğumuz enerjiden daha büyük.

Süper kahramanım onun bir pelerini olduğunu ve yeni bir tane yapması gerektiğini unuttu. Kolay değildi, ama tüm meydan okumaları hikayesini oluşturdu. Şimdi dünyaya gururla bakıyor.

Rüzgâr size karşı olduğunda adım atıp hedefe koşmak sizde daha çok gurur yaratır. Birkaç yangın, size cesaret getirmek için yeterli güce sahiptir.

Süper kahramanıma: Seni koruyan ve attığın her adımda sevinen bir ordun var. Dünyanı açtığın ve sahip olduğun her şeyi sunduğun için teşekkür ederim, çünkü bu pelerin, bir gökkuşağından daha güzel renklerle parıldıyor.

İlginizi çekebilir ...
Bazen Kendi Kahramanınız Kendiniz Olmalısınız
Aklınızı Keşfedin
sayfasında okuyun Aklınızı Keşfedin
Bazen Kendi Kahramanınız Kendiniz Olmalısınız

Bir gün, kahramanınız olma sırası size gelecek. Karşı karşıya kaldığınız tehlikeden daha güçlü olmaktan başka seçeneğiniz olmayacak.


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.