Logo image
Logo image

Eğer Beni Seveceksen, İyi Sev

3 dakika
Eğer Beni Seveceksen, İyi Sev
Tarafından yazılmıştır Adriana Díez
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Neler olacağını görmek istemiyorum, beni engellemesinden korkmak istemiyorum, yarım pişmiş aşk, yarım kararlar veya yarım şeyler istemiyorum. Sözcükler ya da mantıksız bir şüphe istemiyorum. Eğer beni seveceksen, iyi sev. Eğer istiyorsan, bana nefes ver. Sıradan bir şey veya basit bir hediye bile güzeldir. Bana sigara satma. Üzerine koyacağın herhangi bir fiyat bile çok pahalı olacaktır.

Beni tamamen sev. Bir şeye ihtiyacın olduğu için değil, benimle olmak istediğin, pastanın üzerindeki kusursuz kremaymışım gibi, hayatını tamamladığım için sev. Beni iyi, derinden ve samimiyetle sev. Beni zorunluluktan sevme, özgürlüğü seçme imkanı ile sev, çünkü seni asla sınırlamayacağım. Beni iyi sev.

Beni iyi sev

Bu aşktır. Neler olacağını görmek için beklemekle ilgili değildir. Bu, kendinizi birden deneyime atmak, cesur kararlar vermek gibidir. Seçim yaptıktan sonra bahis oynamak, risk almak gibidir. Bazen kazanırsın ve bazen kaybedersin. Aşkta, bir şey kesindir: eğer bahse girmezsen, daima kaybedersin.

Eğer beni sevmek istiyorsan, şimdiden, bütün hayatımızın güneşli günlerden ibaret olmayacağını ve sürekli midende kelebekler uçuşmayacağını söyleyeyim. Belki de zaten biliyorsun, ama bir gülümsemeden daha fazlası olacak ve hep el ele yürüyeceğiz. Birbirimizi sıkıca tutmamız gereken bazı anlar olacak. Düşünmek için birbirimize izin verdiğimiz, kişisel alan sağladığımız ve birbirimizin desteğine ihtiyaç duyduğumuz zamanlar olacak.

Bazen birbirimizi tutmamız gerekecek ve her zaman bunu hak etmeyeceğimi bilsem de, bana bakmak için orada olduğun için minnettar olacağım. Aslında, en az hak ettiğim zaman ona en çok değer verdiğim  zaman olacak. Beni yerden kaldırmana ve devam etmemi teşvik etmeni ihtiyacım var. Eğer kabul ediyorsan, şu an sözleşmeyi imzalayacağım, böylece bu anlaşma karşılıklı olacak. Ne zaman bana ihtiyacın varsa, orada olacağım. Eğer beni iyi seversen, pişman olmazsın.

Some figure

Eğer bu kararı verirsek, bütün sonuçları kabul ederiz

Eğer beni sevmeye karar verdiysen, kendimizi beklentilerin ve hayallerin içine atalım. Hayal kırıklığı yaşadığımızda onlarla baş edeceğiz. Ne tür yeni maceraların bizi beklediğini keşfedelim ve o kadar çok mürekkep alalım ki hikayemizi yazabilelim, asla sıkıcı olmayan hikayemizi. Korkularımızı da, aştığımız şeyleri de yazalım.

Eğer beni seveceksen, beni sevmeni isterim. Sadece beni sevdiğini söyleme, aynı zamanda göster. Arkasında eylemlerle desteklenmeyen anlamsız sözcükler istemiyorum. Bu kelimeler asla uzun sürmez. Her gün sevildiğimi hissetmek istiyorum, yanımda güvenebileceğim birisinin olduğunu düşünmek istiyorum. Aynı amaca sahip olduğumuzu hissetmek istiyorum. Fiziksel olarak olmadığın zaman bile, hala benimle olduğunu hissetmek istiyorum.

Eğer elimi tutup benimle bir hayata başlamaya karar verdiysen, elimi sıkıca tut ve kıvrımların arasından güzelce kavra…

Eğer beni seveceksen, ben de seni severim

Bir şey istemekten önce ve sonra, bir şeyler vermek zorundayım. Eğer beni seveceksen, karşılığında sevgiyi sunacağıma söz veriyorum. Senin yanında ve hep orada olacağıma söz veriyorum. Kişisel alanını istila etmeyeceğime, fakat yakın olacağıma söz veriyorum. Hayatını heyecanlandıracağına söz veriyorum böylelikle sıkılmayacaksın, ama ihtiyaç duyduğunda da sana huzur vereceğim. Nefes alman gerektiğinde sana hava vereceğime söz veriyorum.

Bir şeyler eksik olduğunda seni doldurmaya ve dolduğunda da gideceğime söz veriyorum. Büyüyü hep canlı tutmak için her gün çalışacağım. Haklı olmaya çalışmak yerine, barışı sağlayacağım. Dürtüsel değil de mantıklı iletişim kurmayı bileceğim. Senin güvenli kucağın olacağım ve sakince gülümseyeceğim.

Some figure

Bu sözleşme ikimizin de imza atmasına ihtiyaç duyuyor. Benimki son satırda. Eğer kabul edersen, şartları birlikte yazabiliriz. İlk sayfa sözlerle dolu, ikincisi ise isteklerle. Üçüncü sayfayı da birlikte yazmamızı öneriyorum.

Bunu yapabileceğim için beni seveceksen, sen de bunu istiyorsun demekki. Beni seveceksen, güçlü bağlantımız bize harika bir yol olacak. Eğer beni seveceksen, beni sevmen için yapmam gerekeni yapacağım. Eğer birbirimizi seveceksek yazmaya başlayalım. Birlikte.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.